Wpis z mikrobloga

@archive: termometr bezdotykowy i pomiar na czole nigdy nie będzie miarodajny w przypadku gorączki, itp. Szczególnie w przypadku małych dzieci. Sprawdza się natomiast super na co dzień, aby profilaktycznie mierzyć temperaturę (dziecka, mleka, pokarmów, etc.). Przy podwyższonej temperaturze dodatkowo warto mieć termometr elektroniczny i co jakiś czas do dupki (są fajne modele z elastyczną końcówką). Z bezdotykowych sprawdzi się zarówno model do 40zł jak i powyżej.
  • 0
@UlanaGraszka: Dzieciaki już mam 3+. Szukam czegoś lepszego od lidlowego przykładanego do czoła za jakieś 50zł, który już mnie denerwuje przez to, że pomiary nie są powtarzalne.
@archive: trudno, aby pomiary na czole były powtarzalne, skoro raz stoją w miejscu, raz biegają, pocą się, itd. Zaletą jest szybki, "nieinwazyjny" pomiar, dzięki czemu jest świetny w profilaktyce. Warto "strzelać" najpierw siebie, potem dzieciaki, by wyłapywać, czy termometr nie zaczyna przekłamywać wyników (Ty swoje samopoczucie znasz, a jak stwierdzisz, że przekłamuje, to mierzysz u siebie innym, np. pod pachą. W ogóle to zawsze polecam sprawdzić termometr wpierw na sobie.). Trudno
@narchive Kup sobie Microlife NC 100.
Kiedyś go miałem ale padł, z racji zużycia. Potem coś innego ale dało to dziwne pomiary i znowu powrót do tego sprzętu.
Mierzy bardzo dobrze zarówno ciało ludzkie jak i obiekty.
@archive a i weź pod uwagę, że kasy termometr jest kalibrowany na inną część ciała. Zazwyczaj jest to środek czoła. Badanie takim temperatury na np skroniach mija się z celem. Wszystko napisane jest w instrukcji obsługi
@archive: Mam Tech Med TMB-70

W sumie to jest to samo tylko bardziej kompaktowa obudowa.

Dla mnie najlepiej skalibrowany ze wszystkich dotychczas używanych termometrów bezdotykowych przez ostatnie 10 lat. A jest już chyba 5tym w domu... i wszystkie poprzednie były z przedziału cenowego 200-300zł.

Tylko on się kalibruje przez pierwszą godzinę po włożeniu nowych baterii także nie mierz wtedy żeby się nie wkurzać.

Też pierwszy jaki mam, gdzie można wyłączyć głos
  • 0
@kobrys13: Już prawie miałem kupować tego Tech-Meda od którego zacząłem wątek, ale zacząłem czytać najnowsze opinie, że niby w starszych modelach było super a teraz zmienili czujnik i mierzenie temperatury to loteria.

Także trochę się zraziłem do firmy, na razie odłożyłem zakup i zostaję przy tym co mam.