Wpis z mikrobloga

Czy ma ktoś z Was może 2-3 letnią alfę stelvio i jest z niej zadowolony?
Jak z jakością wykonania? Kupilibyście ponownie?

Rozglądam się za jakimś autkiem z 4x4 który poradzi sobie z drobnym śniegiem w górzystym terenie tam gdzie napęd na 1 oś nie daje rady.
Alfa wygląda pięknie, ale pamiętam że od zawsze ludzie się z tych awaryjnych samochodów śmiali.

#motoryzacja #samochody
uxie - Czy ma ktoś z Was może 2-3 letnią alfę stelvio i jest z niej zadowolony?
Jak z...

źródło: q1Pk9kpTURBXy83MDRlOWUxN2I2YzFjZDFkNjRlOGVlN2I5M2Y5ZGU1NS5qcGeSlQMAzIrND6DNCMuTBc0EsM0CpN4AAqEwAaExAA

Pobierz
  • 15
@uxie: idź do salonu i się przejedz, poza miasto, jakąś Ske czy kawałek autostrady, później idź do konkurencji i zobaczysz co ci bardziej leży. Czasem auta które Ci się podobają szybo odpadają w takich porównaniach
Alfa wygląda pięknie, ale pamiętam że od zawsze ludzie się z tych awaryjnych samochodów śmiali.


@uxie: Czego innego można się spodziewać niby w kraju gdzie przez bardzo długi czas był i jest dalej chociaż na szczęści to się zmienia powoli jakiś dziwny kult niemieckich aut. Jak się zastanowisz kto się śmiał z tych aut to wychodzi na to, że śmiać to się trzeba, ale tych ludzi.
jakimś autkiem z 4x4 który poradzi sobie z drobnym śniegiem


@uxie: chyba każdy model każdego auta z segmentów powyżej kompaktów ma w opcji napęd 4x4
każdy sedan, każde kombi, każde coupe, wszystko

więc jak chcesz 4x4 to nie jesteś skazany na Stelvio, jeżeli boisz się awaryjności
@inzynier_robert: jak komuś dobrze auto działa to nie pisze w dziale usterki.

Stelvio to bardzo fajne auto, problemem może być multiair który może paść a może nie paść, miej to na uwadze.

Obecnie w rodzinie mam 5 Alfę i jest z tymi autami bardzo dobrze. W każdej marce możesz trafić na minę.
możesz podrzucić nazwę forum?


@uxie: Czytam sobie te: https://www.stelvioforum.com/forums/ (po angielsku) oraz https://www.forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio/ (po polsku), czasami też reddit r/AlfaRomeo (po angielsku)

Ogólnie o jakości wykonania


Wbrew pozorom jakość bardzo wysoka. Nic nie skrzypi, wszystko dobrze spasowane. To prawdziwe auto - nie ma fałszywych wydechów czy otworów wentylacyjnych. Wiele osób narzeka na infotainment (a to że ubogi, a to że przedliftowy niedotykowy). Ja jestem zadowolony - z tym że traktuję samochód jak