Wpis z mikrobloga

Drogi mireczki, czy możecie polecić jakieś bokserki do chodzenia/biegania, które nie powodują otarć na pachwinach?

Mam pracę która polega na ciągłym chodzeniu przez 10 godzin i niestety po takim czasie pojawiają mi się na skórze otarcia od materiału i czasami ledwo mogę chodzić przez resztę dnia.
( ͡° ʖ̯ ͡°)

Na początku chodziłem w zwykłych majtkach (slipach), które powodowały otarcia skóry w miejscach, gdzie do skóry przylegał koniec materiału od majtek, wiec zmieniłem na typowe bokserki z H&M, niestety te także powodują otarcia w tych samych miejscach, gdyż na bokserkach znajdują się zgrubienia materiału, na których są szwy i podejrzewam, że to one odpowiadają za podrażnienia.

Zacząłem szukać na necie innych bokserek i ktoś na wykopie we wpisie poświęconym bieganiu polecił bezszwowe bokserki do biegania, np takie:

https://nastopy.pl/bielizna/bielizna-meska/bokserki/meskie-bokserki-oddychajace-made-in-italy-20004

I zastanawiam się nad kupnem jednak chciałbym się dopytać, czy ktoś może polecić jakiś inny model bokserek, które nie powodują podrażnień, nawet podczas długotrwałego chodzenia/biegania.

Drugie pytanie, lepiej żeby bokserki były obcisłe, czy luźne? Bo niby obcisłe powodują, że materiał bardziej przylega do skóry co może powodować podrażnienia, ale też się spotkałem z opiniami, że bokserki powinny być dopasowane do ciała.

Cottonworldy odpadają. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#bieganie #modameska #niebieskiepaski #bielizna #ubierajsiezwykopem
maciorqa - Drogi mireczki, czy możecie polecić jakieś bokserki do chodzenia/biegania,...

źródło: bokserki-grafit_1c

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@profaza: Hej, a możesz jeszcze powiedzieć jak wygląda szwy od wewnętrznej strony majtek? Bo część osób w opiniach na Amazonie pisze, że szwy od wewnętrznej strony są dość ostro i nieprzyjemne w dotyku, co według nich może powodować podrażnienia w przyszłości.
  • Odpowiedz
@maciorqa nike day stretch brief long - u mnie idealnie się sprawdzają, są na tyle długie, że czasami wystają spod spodenek, ale przez to, że są dopasowane to jakiekolwiek przetarcia przestały się pojawiać. Przy chodzeniu i bieganiu
  • Odpowiedz
  • 0
@krzychugda: To jeszcze dopytam, jesteś szczupły, masz nadwagę czy jesteś gruby?

Ja mam akurat nadwagę (100kg przy 187cm wzrostu) i jak wspomniał jeden mirek, problemem otarć może być też otyłość.
  • Odpowiedz
@maciorqa 190/83. Gdzieś kiedyś widziałem patenty ze smarowaniem miejsc podatnych na obtarcia dezodorantem w sztyfcie, tak by był lepszy "poślizg". To byłoby chyba najprościej spróbować
  • Odpowiedz