Wpis z mikrobloga

Mirasy (co biegają), jak ciężko jest przebiec #maraton ? Do końcówki kwietnia regularnymi treningami 5-6x w tyg ogarnę temat? Biegałem z dużą częstotliwością od początku czerwca do września. Teraz załapałem spadek chęci i formy, ale może jakiś cel wrzuciłby mnie z powrotem na dobre tory #bieganie #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
@Saper86: przebiec czy ukończyć, to 2 rożne rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale ogólnie 5-6x w tygodniu to nawet za dużo, 4x w tygodniu wystarczy żeby jako tako przebiec w 4-5h xd
  • Odpowiedz
@Saper86: no to jak byłeś już w jakiejś sensownej formie to na spokojnie to zrobisz, wystarczy 3-4 w tygodniu coś porobić. Na taki czas to nie trzeba żadnego kosmicznego treningu, 30-40km tygodniowo i zrobione
  • Odpowiedz
@Saper86: zacząłem biegać w kwietniu a w październiku zrobiłem maraton poniżej 3,45. 3-4 dni zazwyczaj, łacznie koło ~600km(garmin tak pokazuje) zrobiłem, Tylko znajdź sobie jakiś plan pod maraton i według niego biegaj, Ja za późno według planu biegałem. Przypuszczam że bym miał lepszy czas jakbym 16 tygodniowego planu nie robił w 8tygodni.
  • Odpowiedz
@Saper86:
Cześć! Ja nigdy nie biegając zrobiłem ten plan treningowy i przebiegłem w tym roku Maraton Warszawski na 4.08
Niektórzy stwierdzą pewnie że taki wynik to nie bieganie, ale jestem zadowolony, bo udało się przebiec bez żadnego bólu i zatrzymywania. Też muszę być szczery, że niektóre treningi omijałem z powodu braku czasu oraz lenistwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://run-log.com/plan_treningowy/24-tygodnie-do-cracovia-maraton,379.html
Złapałem zajawkę i teraz pracuję pod 1:45 półmaraton
  • Odpowiedz