Wpis z mikrobloga

Nigdy nie kupujcie mieszkania w bloku który ma numer z literką M. Ja mam powiedzmy 13M m. 69 i co drugi kurier szuka mnie w bloku 13. Już nie wiem jak pisać na zamówieniach. Pisałem 13M/69 to jechali pod 13. Teraz piszę 13M m. 69 ale to też nic nie daje. Piszę komentarze do zamówień, ale to nic nie daje. Dzisiaj napisałem tak w uwagach do zamówienia: "Numer bloku to 13M, numer mieszkania 69, blok znajduje się przy hurtowni mebli januszex, można wjechać od ulicy przegrywa."

No i oczywiście dostawca dzwoni że stoi pod blokiem 13 i nikt nie otwiera.
#nieruchomosci
  • 94
@niemorzliwe: XD a ja mam coś innego, bo do mnie przyjeżdżają ludzie których navi ciągle kieruje na zły adres, (ich prawidłowy cel jest poł kilo dalej) i miałem już wizytę betoniarki, projektanta wnętrz, wywóz szamba, ludzi co chcą kupić kurze jaja, niezliczone ilości kurierów, kebabów i pizza boyów z opłaconym żarciem o różnych porach, jakiś losowych ludzi co przyjeżdżali w gości w weekend czy na urodziny, raz przyjechała też wywrotka z
@niemorzliwe: a daj spokój, szkoda strzępić ryja. Czasem mam wrażenie, że dostawcy jedzenia, czy niektórzy kurierzy to są dosłownie gamonie bez szkoły. Jeszcze bym zrozumiał obcokrajowca na Uberze, ale nie ma zasady. Długo wynajmowałem mieszkanie na ulicy, która była dziwna, bo przecięta w połowie inną i wjazdy w nią były z dwóch różnych ulic. Zawsze w uwagach pisałem "wjazd od ulicy X" i co? Gówno, z 1/3 to się dosłownie gubiła
@niemorzliwe: Ostatnio miałem problem z ubereats bo hindusi nie mają chyba "parteru" tylko jest poziom pierwszy na "parterze" więc jak widzieli na rozpisce że lokal jest na 4 piętrze to wysiadali na 3 i szukali mieszkania. Odkąd w aplikacji opisałem "in elevator chose floor with number 3" problem się rozwiązał. Może musisz napisać "blok numer 13M (NIE 13) lokal 69"?


@pomidorowymichal1: tak, to moze wynikać z różnic kulturowych, bo u
@Hrabia_Horeszko: z tą numeracją i literkami to dzieje się tak dlatego, zeby nie ingerować w numerację budynków obok, czyli jeżeli np. zabudowa jest "dogęszczana" i powstają kolejne budynki pomiędzy już istniejącymi, to nie nabijasz kolejnych numerków tylko literki. Dlaczego? Żeby somsiedzi nie musieli swojej numeracji zmieniać.
zawsze mnie to rozwala. Nieskończony zbiór liczb całkowitych, a te błazny dwa budynki stojące obok siebie muszą ponumerować tak samo xD


@Hrabia_Horeszko: Stoją sobie bloki, ponumerowane: 26, 27, 28. Stoją tak od 30 lat i obok zaczynają budować nowy, więc dostanie numer 27A.
@niemorzliwe: i know your pain (tak jakby), u mnie na pyszne.pl 200 restauracji a dowozi może kilka jak przeklikam i złożę zamówienie. Błąd na pyszne zgłaszany wielokrotnie to mnie zbyli że źle wpisuje adres xD Ostatecznie próba zamówienia czegokolwiek innego kończy się przy próbie płatności lub po zapłaceniu odbija się od restauracji