Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy

Siema. Mam kilka pytań. Mam budowę ciała skinnyfat, 175cm 75kg. Nie mam za wiele czasu na treningi ale 30min-1h mógłbym poświęcić. Zależy mi głównie na rękach bo są dość chude i słabe. Czy w domowych warunkach hantelkami? Czy jakieś pompki? Doradzi ktoś coś?
  • 22
@WuGie:

Kalistenika Cię tylko potnie jeszcze bardziej z tego co masz, na masę są ćwiczenia siłowe, duży ciężar


Gówno prawda. Poczytaj sobie o hipertrofii. Dla początkującego trening kalisteniczny może dać dużo masy, wystarczy odpowiedni trening i dieta.

Właściwie to wystarcza pompki, dipy i podciąganie, będzie rósł jak na normalnym treningu siłowym. Zrobi podobny zakres powtórzeń, zaangażuje te same mięśnie, więc niby czemu mialoby nie rosnąć tylko docinać?
Docinac też możesz robiąc
Typ chce robić krótkie treningi żeby obrzucić się trochę mięsem, a tu się robię wyższa szkoła odżywiania, kalisteniki, hipertrofii...elektroda.pl
@Duszqable są niektóre bardzo ważne ćwiczenia, dające bardzo mocny bodziec jak przysiady czy ciągi których niema w kalistenice.

Ja np jestem pewien ze nie zrobił bym masy nie robiąc tych ćwiczeń.

@slawomirus 30-1h to za mało czasu na trening żeby zrobić masę. Startowałem z podobnego poziomu 75kg.

Jeśli chciało by Ci się trenować jak ja kiedyś 4 razy w tygodniu po min 1,5 godziny to jestem pewien że naturalnie w 3,4 lata
@slawomirus: w takim przypadku kalistenika to jest lepszy wybór mim zdaniem. nie zbudujesz tak nie wiadomo czego, ale te partie o których piszesz na pewno sporo sie poprawią.

dla mnie 30min i te partie o których piszesz - szkoda karnetu na siłownie i zachodu. 100% lepiej wyjdziesz na tym robiąc podciągania i inne figury z kalisteniki - za darmo, spróbujesz, zobaczysz czy Ci to leży. Na siłownie zawsze też możesz iść