Wpis z mikrobloga

@Adam_pasztecik_czwarty: Tragiczny interfejs. Rozumiem tworzenie takiej strony w ramach nauki tworzenia stron, ale nie widzę żadnego powodu by z tego korzystać, a słuchanie muzyki z HOMM mi się akurat zdarza.
Jakbym miał słuchać tego w wersji midi, żywcem wyjętej z gry, to po prostu odpaliłbym folder z muzyką w dowolnym odtwarzaczu. Dużo wygodniej wtedy wybierać utwory, przewijać, czy cokolwiek innego z tym zrobić.
Inna sprawa to fakt, że od paru lat
@bukszpryt: Hmm, a tu Cię zaskoczę, bo zawodowo się zajmuję frontem ( ͡º ͜ʖ͡º) a interfejs taki wybrałem właśnie ze względu na to że kocham ten neumorfizm (+ w końcu UI z hirołsików). Mam nadzieję że jest chociaż dla Ciebie funkcjonalny :> Co do samej muzyki, to jest to z oryginalnego soundtracku, myślę że większość graczy jednak kojarzy to, a nie wersje orkiestry.
pozostałem przy prostym odtwarzaczu który będzie towarzyszył przy planszówce.


@Adam_pasztecik_czwarty: właśnie taki jest super, ale może chociaż lista kawałków w stylu listy wybory mapy z main menu :D

@bukszpryt
Czemu ten interfejs jest tragiczny? XD
Według mnie jest super, właśnie dlatego, że czułem się jakbym odpalił hiroski. To co miał zrobić nowoczesny interfejs a'la tidal czy inny serwis streamingowy i tyle? To wtedy w ogóle sensu by nie było i faktycznie
Mam nadzieję że jest chociaż dla Ciebie funkcjonalny


@Adam_pasztecik_czwarty: No właśnie nie jest funkcjonalny. Na pierwszy rzut oka wygląda ładnie, ale właśnie funkcjonalność mi nie odpowiada. Nie mogę jednym kliknięciem wybrać od razu konkretnego utworu z listy, tylko muszę przeklikać po kolei wszystkie.

Dla mnie wygoda użytkowania jest o wiele istotniejsza niż upiększacze. Wolałbym interfejs nortona commandera z prostym dostępem do każdego utworu niż coś nie wiadomo jak pięknego, ale o
bo istnieją co najmniej dwie orkiestry (w tym jedna polska), które to grają na normalnych instrumentach i w wykonaniu orkiestry symfonicznej jest to po prostu lepsze.


@bukszpryt: szkoda tylko, że połowę utworów mają beznadziejnie rozpisaną i nie wiesz co grają zanim piosenka się nie zakończy. Ciężko coś podciągnąć pod symfoniczną jak było pisane i robione w 100% cyfrowo, co nie zmienia faktu ze warto na koncert pójść, o ile gra sam
szkoda tylko, że połowę utworów mają beznadziejnie rozpisaną i nie wiesz co grają zanim piosenka się nie zakończy


@peszmerd: Jakiś przykład? To co grają z HOMM3, zwłaszcza motywy z poszczególnych miast, jest rozpoznawalne raczej od razu. Sam grałem tylko w 3 i odrobinę w 4, więc z samej gry muzykę znam tylko z trójki, z czwórki to już raczej słuchając z yt, a kawałki z 1, 2 i 5 to już