Wpis z mikrobloga

Lubicie Kapuste?
Ja lubie, nawet bardzo.
Dlaczego nie jecie kapusty?
Kapusta dobra jest, mysle ze dzisiejszy stan społeczeństwa, przesiaknietego defetyzmem i dreczonego chorobami psychicznymi, to wynik zaprzestania jedzenia kapusty.
Jedzcie Kapuste, bo to godne, dietetyczne, sprawiedliwe i smaczne jedzenie.
Poprostu kup jutro kapuste jesli nie masz i spróbuj, to pare zloty a pyszna jest.

#psychologia #dieta #jedzenie #jedzzwykopem #smacznego #rolnictwo
Z.....a - Lubicie Kapuste? 
Ja lubie, nawet bardzo.
Dlaczego nie jecie kapusty?
Kapus...

źródło: IMG_20231101_194251890

Pobierz
  • 20
@ZielonaOdnowa: no ja zrobilem na jutro surowke, tyle co widzisz na desce kapusty, jakas 1/8 glowki, jedna papryka, ja dalem pol zoltej i pol czerwonej, jedna cebula, taka srednia, jedno jablko.
Wszystko skroic, mozna na szatkownicy ale nie chcialo mi sie myc robota, to nozem pociachalem, chodzi o to zeby bylo w cienkich paskach.
Do tego pieprz i sol do smaku i dwie lyzki jogurtu naturalnego.
To takie dwie duze porcje
@Czesterek: jedno z bardzo dobrych zastosowan dla kapusty
@A_R_P kapuste mozna na wiele dobrych sposobow przyrzadzic, ja z rosolu uwielbiam ta twarda na surowo czesc, u mnie w wielkopolsce mowia na to "głąb" ale wiem se w innych częściach kraju czasem inaczej to nazywaja.
@choochoomotherfucker: mozna, chociaz ja zazwyczaj kupuje glowke na tydzien i przez ten czas w lodowce sie nie psuje. Robie troche surówki, troche gotowanej, troche wrzucam do zupy warzywnej. Tak ogolnie to nawet "napoczeta" glowka kapusty dosc dlugo w lodowce zachowuje swiezosc. Warto klasc krojona strona do talerza, to zapobiega obsychaniu i wydluza czas zdatnosci do spozycia.
@jurii: zdrowa dieta, tzw "gazy' najczęściej wynikaja z laczenia kapusty z tluszczami. Tluszcze utrudniaja zdrowy "przelot" kapusty przez uklad pokarmowy. Znaczy niezdrowe przepalone tluszcze jak w jakiejs zasmazanej kapuscie z boczkiem itp. Surowa czy gotowana bez dodatku niezdrowych tluszczy nie powinna powodowac "gazow"