Wpis z mikrobloga

ludzie kiedyś byli twardsi i zaradniejsi bo musieli przeżyć. Teraz rzeczywiście az przykro patrzec..


@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: a jacy zaradni byli w trakcie wojny (ci którzy przeżyli), a za prehistorii to dopiero byli zaradni

rzeczywiście przykro patrzeć, że możemy żyć wygodnie i nie musimy się zabijać, kiedyś facet to był facet i mógł ci zamordować rodzinę, a dzisiaj to #!$%@? w rurkach tylko przed komputerem by siedział
@bojackHorsemanPatataj: gdyby tak było to afryka czy azja byłyby potęga, a ameryka nie była globalnym powerhousem od ponad 100lat. Mam wrażenie że o poziomie rozwoju decydują jednak trochę inne czynniki niz takie coś xd

Z resztą w skali europejskiej to u nas trudne czasy ciągle trwaja (patrząc choćby na zarobki), a z osobistej obserwacji mam wrażenie ze "trudne czasy" tworzą sporo więcej "zniszczonych ludzi", niż "silnych ludzi"
@claudio_caniggia: nie wiem jako kto pracował, gdzie spał i gdzie finalnie mieszkanie kupił w jakim metrażu.
5 lat to kupa czasu, byłam tam przez rok - dieta koszmarna, wynajem drogi.
Mi wyszło, że lepiej w pl rozwijać kwalfikacje i żyć normalnie. Przy picie dla mlodych zyski w uk bylyby niezbyt duze

Ps. Kiedyś wystarczyl rok na truskawkach aby dom postawic.
@zimno_mi: Mi chodzi tylko o to, ze jak w PL nie ma perspektyw w mieście X, to należy myśleć o przeprowadzce do miasta Y. Jeśli w kraju Z nie ma perspektyw, to należy myśleć o przeprowadzce do kraju V.
Emigracja ma swoje minusy, nie każdy jest na to gotowy. Byłem ostatnio w Londynie na weekend to widziałem pełno ofert pracy. Jedyny minus to czynsz, ale jak już się spokojnie na miejscu
@dotankowany_noca: poprostu wtedy zdarzały się jednostki wybitnie sprytne i dorabiały się fortun nawet w PRLu na handlu walutą itp i teraz też masz grupę ludzi którzy zawsze wcześniej od innych wyczują skąd wieje wiatr i wejdą w porę w budowlankę, fliperkę, krypto, fotowoltaikę itp. Przypominam też, że po transformacji mieliśmy też miliony osób które popadły w depresję i alkoholizm bo im stocznie, czy kopalnię zamknęli. Tak i teraz będziesz miał pewnie