Wpis z mikrobloga

ciężkie czasy tworzą silnych ludzi. Dobre czasy tworzą słabych ludzi czego najlepszym dowodem są zoomerzy.


Jakbym napisał na czym moi dziadkowie czy starsze wujostwo robiło hajs, gdzie i czym jeździło to by te nowocioty krzyczały "bait" aż by się dusiły.


@bojackHorsemanPatataj: Chwalenie się osiągnięciami innych ludzi to zachowanie które jest niemęskie i świadczy o braku charakteru. No ale co może o tym wiedzieć ktoś kto na mirko udaje silnego badboya xD
  • Odpowiedz
  • 30
@dotankowany_noca: #!$%@?, kilka lat temu ludzie zarabiali olbrzymie pieniądze na kopaniu krypto. Praktycznie co kilka lat pojawia się szansa na szybkie dorobienie się i korzysta z nich tylko garstka która akurat ma odpowiednie warunki.

Oczywiście bierzcie pod uwagę że na temat prl słyszymy historię tych którym się udało w życiu. Cała reszta nie ma dzieci albo już nie żyje.
  • Odpowiedz
  • 43
@bojackHorsemanPatataj: Dokładnie, mój stary lat 50 też czego to nie robił, tutaj na meczach się #!$%@?ł, tam w wojsku był i wcale nie symulował choroby żeby stamtąd #!$%@?ć. Tutaj praca jako policjant, tam monter kadłubów okrętowych, gdzie indziej ogrodnik, papierosik w gębie, piwko z kolegami, wyjazdy po całej Polsce bez grosza przy duszy, ciągłe "przypały" ale co to nie on. On czegoś nie zrobi? Potrzymajcie mu piwo. Aktualnie alkoholik który palca
  • Odpowiedz
@dotankowany_noca gadanie, że kiedyś było lepiej nie ma historycznych podstaw, jest niezgodne z wiedzą naukową.

Czemu niektórzy ludzie lubią się brandzlowac do jakiegoś mitycznego archetypu starych dobrych czasów? Powodów może być mnóstwo:
- tłumaczenie tak sobie własnej porażki życiowej
- nieumiejętność odnalezienia się w społeczeństwie, tęsknota za jakimś innym, wymyślonym społeczeństwem
- wrogość wobec ludzi przejawiajacych inny styl życia
- narcystycznie pojmowana męskość
- skrajny indywidualizm, pogarda wobec ludzkości
  • Odpowiedz
@haabero: najgorzej, ze duża cześć dzisiejszych 20 latków i bez tego taka jest a już na pewno ma zniszczona psychikę. W sumie twoje słowa brzmiały jakbyś opisywał dzisiejszych dwudziestolatkow.
  • Odpowiedz
@dotankowany_noca Nie wiem czemu tyle zoomerów się zesrało - bieda sprawia, że ludzie muszą kombinować ale to oznacza, że uczą się jak naprawiać rzeczy, robić przy samochodzie, cerować skarpetki, robić przetwory na zimę, jak oszczędzać itp itd.

Ja pamiętam już wczesne lata 2000 gdzie ludzie, któzy MIELI pieniądze jeździli na wakacje na Chorwację. W samochodzie bez klimy. Nie nazwałbym tego byciem bad boyem, ale wiem, że zoomerzy by się zesrali tyle czasu
  • Odpowiedz
@dotankowany_noca: ale wtedy były inne czasy, ja w latach 2012-2015 z ziomkami pracowaliśmy przez neta mieliśmy wtedy 15-19lat:
-kminienie kont bankowych na okazyciela bo jak to gnojek zarabia?(wtedy za 15zl kupowałeś konto w banku i rejestrowałeś na kogo chciałeś limit 10k)
-przesluchania na policji bo właściciel legalnej agencji reklamowej w której robiliśmy miał też inne nielegalne działalności(a my typka no oczy nie widzieliśmy, firma kilka tysięcy osób), no i mój 16letni
  • Odpowiedz
Dziadek mojego sąsiada miał, nie wiem skąd, taką maszynkę którą się znaczyło drzewa po ścięciu i przed zawiezieniem do tartaku.


@rewasek1374: Jak wygląda taka maszynka? Pokaż jakieś jej zdjęcie.
  • Odpowiedz
@bojackHorsemanPatataj: moj dziadek pobudowal dom w wieku 23 lat majac dwojke dzieci. Bedac czlowiekiem pracujacym i lapiacym sie jakichkolwiek nie wymagajacych kwalfikacji robot.
Mnie z jednej pensji po 5 latach #!$%@? na studiach i w pracy (jednoczesnie) jedna pensja starczylaby na kilka cegiel na krzyz :P
  • Odpowiedz
za to są kamery, skarbówka, monitorowanie tranzakcji, zakaz płacenia gotówką powyżej 15,000 między firmami


@SzubiDubiDu: Też tak myślałem do niedawna, że już nic nie zakombinujesz. Aż poznałem jak funkcjonują firmy na prowincji - inny świat. I wszystko jest tak robione, by nikomu krzywda się nie stała, a każdy dobrze na tym wyszedł.
  • Odpowiedz