Wpis z mikrobloga

Pytam jako użytkownik YouTube Premium od 3-4 lat o tą inbę z Adblockerami. Pamiętam, że reklamy działały w ten sposób, że przed filmem był odtwarzany film reklamowy. W jaki sposób adblockery to pomijały? Przecież musiał się zakończyć stream z reklamą aby YouTube wysłała stream z filmem.
Z resztą gdybym był Googlem to był po prostu doklejał stream z reklamą do streamu z filmem. Tego nie dało by się zablokować w żaden sposób.

#youtube #technologia #pytanie #pcmasterrace
  • 17
Z resztą gdybym był Googlem to był po prostu doklejał stream z reklamą do streamu z filmem. Tego nie dało by się zablokować w żaden sposób.


@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: i każdy film byś przerabiał po każdą reklamę? U mnie może być wyświetlana inna reklama niż u Ciebie. I jak zmieni się reklama, bo skończył się umowa na daną reklamę to od nowa modyfikujesz film?
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: ublock origin nadal działa bez problemu więc nie wiem czy ciche przyzwolenie czy brak możliwości finansowo opłacalnej walki z tym. jeżeli przyzwolenie się skończyło, ale reklam nadal zero, to chyba świadczy nieco o nieudolności.

nie wiem czy nie da rady nawet wrzucenia reklamy w film jakoś wykryć i obejść, pewnie nie prostym skryptem do ublocka, ale apka na androida już ma możliwość pomijania zarówno intra jak i wstawek sponsorów wewnątrz
Z resztą gdybym był Googlem to był po prostu doklejał stream z reklamą do streamu z filmem. Tego nie dało by się zablokować w żaden sposób.


@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: to teraz wyobraź sobie, że można "blokować" (a właściwie pomijać) automatycznie sponsorowane #!$%@? nagrane w filmie.

Daje ci premium taką opcję czy musisz słuchać o Nord VPN? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PiszeCzasen @PiszeCzasen

>Z resztą gdybym był Googlem to był po prostu doklejał stream z reklamą do streamu z filmem. Tego nie dało by się zablokować w żaden sposób.


@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: i każdy film byś przerabiał po każdą reklamę?


Nie. Serwer manipulowałby w czasie rzeczywistym streamem docierającym do usera tak aby wplatać weń reklamy zgodnie z tym, która treść ma do niego trafić.
ja ostatnio musialem codziennie adbloki aktualizować zeby dzialaly, a ostatnio sie uspokoilo. youtube odpuscil? czytalem jakies artykuly ze niby to blokowanie adbloka jest nielegalne prawnie
Daje ci premium taką opcję czy musisz słuchać o Nord VPN? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Krupier: sponsorblock jest niezależny od premium i google nie daje o to #!$%@?. Wręcz po cichu pewnie popiera bo te reklamy nie przynoszą im dochodu.