Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi proszę wytłumaczy jakim cudem, w dobie ekologii, która zabrania mi używać plastikowych słomek to gówno przeszlo do powszechnej sprzedaży?
Przecież to jest jednorazowa bateria, opakowana w plastik, który nie nadaje się do recyklingu. Starcza na jakieś 2-3 dni w zależności od używalności i trzeba wyrzucić - no i właśnie gdzie?? Przecież ludzie to wyrzucają do plastiku, bo na pewno nie oddzielają baterii i nie wyrzucają do pojemnika na zużyte baterie.
Dosłownie zżyjemy w Unii Europejskiej, tej unii, która nakazała producentom przymocowanie nakrętki do butelki
I dlaczego ludzie to kupują? Przecież bardziej opłacalne jest kupienie jakiegoś e-peta za 100zł i zalewanie go olejkiem jaki tylko sie chce, bo to gówno kosztuje 30zł
Naprawdę nie jestem za poszerzaniem ekologii, nienawidzę tego wciskania nam elektryków jako samochody do wszystkiego, ale to jest dla mnie totalną przesadą i denerwuję mnie to, że wszyscy na to pozwalają
#papierosy #patologia #epapierosy
Dawo9889 - Czy ktoś mi proszę wytłumaczy jakim cudem, w dobie ekologii, która zabrani...

źródło: obraz_2023-11-04_162646973

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@Dawo9889: Bo UE porusza się równie zwinnie co tona cegieł i zanim zdążysz przepchać przez nią odpowiednie przepisy i zaimplementować je na szczeblach krajowych, to już to gówno wyjdzie z mody i samo zniknie ze sprzedaży.

A wystarczyłoby by każdy kraj sam bez bata nad głową wprowadził odpowiednie zakazy - no ale niestety często dopiero Unijny bat stanowi motywację :(
  • Odpowiedz
@Dawo9889: Też tego gówna nie rozumiem, jest drogie, nie wykorzystujesz 100% liquidu tam zalanego, ot pada bateria i do śmieci. Zwykły pod jest tej wielkości, bateria trzyma 1.5 dnia/dzień i kosztuje mniej niż 100zł. A to gówno ponad 30, to się nie opłaca z której strony się na to nie spojrzy.

Niektórzy mówią, że ma lepszy smak niż zwykły liquid, oczywiście... Bo tam zalewane są sole. Jak kupisz sobie sól to
  • Odpowiedz
@Dawo9889: a co powiesz o opakowaniach po napojach, które należy wyrzucić do odpadów mieszanych z przyczepioną na stałe plastikową nakrętką?
  • Odpowiedz
@Dawo9889 ekologia jest dla rządów i koncernów wtedy kiedy jest to w ich interesie, dla Pana panie Areczku jest zamknięcie mordy i robienie co każą starsi i mądrzejsi.
  • Odpowiedz
@Dawo9889: chce powiedzieć gdzie to powinno trafiać. I tu przynajmniej masz swiadomość, że to jednorazowe. Popatrz na dowolny stragan odpustowy, gdzie jest pelno śmieci z chin, swiecace diabelskie różki i podobny badziew. Wszystko tak naprawdę jednorazowe. I tego idą rocznie tysiące ton.
  • Odpowiedz
Przecież to jest jednorazowa bateria, opakowana w plastik, który nie nadaje się do recyklingu. Starcza na jakieś 2-3 dni w zależności od używalności i trzeba wyrzucić - no i właśnie gdzie?


@Dawo9889: Za chińskie łapówki dla eurokratów jeszcze nie takie cuda będziemy oglądać. Ekologia to jest ideologia dla naiwnych.
  • Odpowiedz
@CherryJerry testowałem jeden (smok) od znajomego i bardzo dobrze smak oddawał, 600 buchow i moc 20 to jak zwykła jednorazówka tylko ze ponad dycha taniej, Vivo znowu znajomi ze starej pracy bardzo polecali ale nie testowałem. Do Vuse nie porównam bo zbyt długo nie paliłem, ale możesz zerknąć na necie na smaki i postaram się jutro podesłać jakie są
  • Odpowiedz
Niektórzy mówią, że ma lepszy smak niż zwykły liquid, oczywiście... Bo tam zalewane są sole. Jak kupisz sobie sól to w zwykłym epecie masz taki sam smak, jak nie lepszy.


@MateMizu: Przestowalem już wiele premixow zawsze tylko sole nikotynowe.
Niestety nie trafiłem na żadną firmę która ma tak dobry smak jak jednorazówki.
Jak vapujesz to miło jakbyś coś polecił, lubię słodkie smaki.
  • Odpowiedz
@Tostownica:
Ja bardziej karmię nałóg, więc się nie znam, alee... Nie utrudniam sobie życia.
Aisu ma dobre smaki, bardzo zbliżone do jednorazówek. Są słodkie, najciekawszy z tej firmy jest ogórek (nigdzie nie spotkałem). Smak jest dosłownie taki jakbyś jadł słodkiego ogórka.

Musiałbym się przejść i dokładnie zobaczyć, bo nie kupuje firmami, a jak już to nigdy nie mogę spamiętać, bo są dziwne nazwy. Kiedyś kupiłem takie dobre na chłodziku (Jakaś jagoda
  • Odpowiedz
Jeśli chcesz sobie taki liquid zrobić to oddzielnie kup słodzik i do niego dodaj wedle uznania


@MateMizu: Dzięki za odpowiedź.
Kilka lat temu robiłem olejki mieszając wszystkie składniki tak jak i kręciłem grzałki.
Teraz mi się nie chce. Wlewam olejek, ładuje i tyle z obsługi.
No nic, dalej będę szukał i liczył na rady "eksperow" z vapeshopw
  • Odpowiedz