Wpis z mikrobloga

Czy jak patrzycie na wasze kariery, na wasze życia - to czy okazało się, że to robicie, jest tym co przykleiło się do was?
Tj. próbowaliście różnych rzeczy, i z nich było to to, co zadziałało dla was? Tak więc w skutku, robicie dzisiaj coś, w czym jesteście dobrzy/czujecie się dobrze?
Krótko mówiąc, czy akurat to w czym nabyliście płynność - lubicie? Czy wytworzyło wam to gusta/preferencje?

Jeśli tak nie jest, czy powiedzielibyście, że czujecie się właśnie tak obecnie w życiu, że możnaby powiedzieć że jesteście w procesie robienia różnych rzeczy i patrzenia "what sticks"? Co zaskoczy?
Czy jeśli coś wam działa teraz, macie wrażenie że jest to chwilowe/kiedyś się to skończy - i myślicie o podjęciu jakichś działań zabezpieczających ku temu/podjęliście już je? Być może macie wrażenie że to jest solidne i nie będzie odpłynięcia poczucia że to dla was działa.
Czy wiele razy przyjmowaliście na siebie porażkę, że coś wam nie zadziało?
#pytanie #rozwojosobisty #dyscyplina #wychodzimyzprzegrywu #praca #kariera #motywacja #produktywnosc
  • 2
  • Odpowiedz
  • 2
@interpenetrate popłynąłem z nurtem i wciągnęła mnie branza o której nigdy nie myślałem aby w ogóle brać pod uwagę, więc jak nie wiesz dokładnie co chcesz robić w życiu to proboj co Ci podejdzie.
Robota mnie oszlifowala i wyciągnęła wiele cech o których istnieniu nie niewiedzialem, np. Negocjacje i przywództwo.
Wiele razy się potykałem, ale wstawać musiałem sam, nikt mi nie pomógł, więc nauczyłem się być kowalem swojego losu.
  • Odpowiedz
@interpenetrate ja studiowałem zupełnie co innego niż chciałem i pracuje w wyuczonym zawodzie tyle że to dziedzina która kompletnie mnie nie interesuje. W tej pracy jestem zupełnie przeciętny. Pracuje w sumie poniżej swoich kwalifikacji bo do tego co robię wystarczyłoby same technikum. Po tych wszystkich latach pracy boli mnie że jestem takim nieogarem i nie potrafiłem jakoś lepiej pokierować swoją ścieżką edukacyjną i zawodową. Wynika to zapewne stąd że mam delikatną fobię
  • Odpowiedz