Wpis z mikrobloga

potrzebuje w n++ aby wyszukalo mi kilka fraz jednoczesnie w jednym pliku (nie musi byc w jednej linii), wszedzie podpowiadaja ze wystarczy szukane frazy rozdzielic znakiem "|" niestety w moim wypadku to nie dziala bo moje frazy zawieraja dwukropki i kropki, czy jest jakas alternatywa lub moze jakis regex ktory by zaradzil?

mam np. :1. :2. :3. :4. :5.
i potrzebuje wyszukac :2. :3. za nic nie chce to dzialac gdy wpisze w szukarke :2.|:3.
probowalem nawet pluginu o nazwie toolbucket do multiple search ale tam tez nie chce to dzialac z dwukropkami i kropkami

#notepadpp
#notepad
#notepadplusplus
  • 6
  • Odpowiedz
Kropka oznacza "dowolny znak" w regexie. Jak wpiszesz kropkę to Ci poznajduje: :1x :1. :12 Escapeowanie tym ukośnikim mówi że to ma być znak kropki a nie "dowolny znak": \. Ukośnik ma być przed kropką.
Escapowanie cyfr \2 \3 nie ma sensu, nie wiem jak on to interpretuje.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Turbojurek: dzieki, zadzialalo chociaz polowicznie bo jest ok gdy wyniki wystepuja w pierwszej frazie, wtedy szuka tez kolejnych ale jezeli pierwszej frazy nie znajdzie to juz nie szuka pozostalych i pokazuje zero wynikow, mimo, ze druga, lub kolejne wystepuja na liscie
  • Odpowiedz