Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje opinii.
Jadę rowerem wzdłuż DDR jak na zdjęciu (czarna strzałka). Pani wjeżdża na posesję samochodem (zielony kwadracik) zatrzymuje się przed bramą wjazdową i przed DDR i czeka na jakiś bilet.
Mam miejsce żeby przejechać, jestem przed autem, a Pani nagle rusza i mnie potrąca.
Ja poturbowany, rower rozbity.
Kto w tym przypadku miał pierwszeństwo?
Kierowca się nie poczuwa do winy.

#rower #szosa #kolizja #wypadek
WlatcaPustyni - Mirki, potrzebuje opinii. 
Jadę rowerem wzdłuż DDR jak na zdjęciu (cz...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 19
@WlatcaPustyni: Po prostu #!$%@?łeś rowerem i sądziłeś, że zdążysz przejechać.... Pierwszeństwo to jedno, a rozwaga to drugie. Wiesz, że szybko jadący jednoślad jest niewidoczny dla kierowcy. Są też mózgi mykające np. hulajnogą powyżej limitu 20km/h po parkingach czy chodnikach. Nie raz bym takiego idiotę przejechał.
@WlatcaPustyni:
Ty miałeś. Nie ma żadnych wątpliwości. Trzeba było wzywać policję. Pani dostanie mandat i może się czegoś nauczy (chociaż wątpię), a ty naprawę roweru z OC.

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/prawo-o-ruchu-drogowym-16798732/art-27 pkt. 1a

1a.

Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, jadącym na wprost po jezdni, pasie ruchu
@dybligliniaczek: Ja byłem trochę w szoku, a Pani stwierdziła żebym ocenił szkody i spiszemy oświadczenie bądź pokryje z własnych pieniędzy naprawę. Dzisiaj do niej zadzwoniłem i już zmieniła zdanie i jutro muszę iść na policję zgłosić.
@WlatcaPustyni: Ty miałeś pierwszeństwo, Pani wymusiła. Jej wina i zawsze ale to zawsze policję w takich sytuacjach. Oświadczenia, na gębę, na papierku itp to potem ludzie się wypierają, albo jak przychodzi pismo z ubezlieczalni to zaprzeczają. Tylko notatka policyjna i wycena naprawy roweru u dobrego mechanika. Rysa na ramie? Rama do wymiany. Tak to działa.