Wpis z mikrobloga

Mirki, proszę o pomoc: kupiłam ekspres Delonghi Dedica EC885, ale niestety mam wątpliwości czy działa tak jak powinien.
Nie potrafię spienić mleka na pianę. Obejrzałam różne tutoriale jak to robić, bo spieniacz w tym modelu jest jednak inny niż w poprzednim. Mam wrażenie że tylko podgrzewa mleko, bo o piance nie ma mowy - co widać na zdjeciu. (Być może w tym momencie odpowiedziałam sobie na pytanie xd)

Zdjęcie modelu obecnego i poprzedniego, który pienił mleko aż miło - załączam w komentarzach.

Jakieś rady? Czy zostaje jedynie reklamacja? Czy po prostu ten spieniacz jest ułomny i nie pieni mleka bo to specjalny model do rysowania kwiatków na mleku?

#kawa #ekspresdokawy #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
pylocz - Mirki, proszę o pomoc: kupiłam ekspres Delonghi Dedica EC885, ale niestety m...

źródło: 5B160B35-B243-4C86-95C2-3F8821751B7E

Pobierz
  • 8
@pylocz: To napisz chociaż jak to robisz. Powodów może być kilka. Przede wszystkim jakie to mleko? Do kawy musi być tłuste (3,2%) i zimne z lodówki zanim użyjesz tego spieniacza. Spieniasz samo mleko mam nadzieję, bez kawy xD
  • 0
@Peter_Mountain @eric2kretek
XD
Tak, spieniam samo mleko prosto z lodówki (Ok.5’C) i jest to 3,2%.
A robie to tak że przechylam ten dzbanuszek zgodnie z tutorialem, tworzy się taki wir jak na tutorialach ale nie jest spienione tylko podgrzane, bo jak wlewam do kawy to nie ma szans na żadne wzorki tylko się robi kawa co wyglada jak rozpuszczalna xd
@pylocz: 1. spuść wodę zalegającą w systemie i odrobinę pary
2. wsadź różdżkę w mleko
3. zrób ten wir o którym mówisz
4. manewruj dzbankiem góra/dół tak żeby był dźwięk przypominający rozdzierany papier, najczęstszą przyczyną braku pianki jest trzymanie końcówki za głęboko w mleku przez całe spienianie
5. tylko nie trzymaj za wysoko bo zrobisz bitą śmietanę oraz okropny bałagan, musisz znaleźć sweet-spot

to ma mini moc bo to jest tylko
  • 0
@kabzior: zaraz spróbuję zgodnie z Twoją instrukcją.
Kurde, chyba jednak lepiej było kupić stary dobry sprawdzony model, a ja jeszcze z jakiegoś powodu uznałam że ten spieniacz będzie lepszy xD