Wpis z mikrobloga

Mobilność bioder

Zmagam się z poszerzeniem zakresów w stawach biodrowych, rozciągam się często (około 4-5 razy w tyg. po siłowni i kickboxingu) i chodzę 2x w tygodniu na Jogę. Niemniej, bardzo ciężko jest z poszerzeniem zakresów, przeszkadza przy tym siedząca praca, jazda na rowerze, relaksuję też się siedząc przy kompie.

Większe zakresy są bardzo pomocne przy ćwiczeniach jak przysiady i kopaniu wysoko. Chciałbym też móc dotknąć na wyprostowanych nogach ziemi dłońmi.

Czy macie jakieś protipy, może jakieś konkretne rozciąganie, które okazało się gamechangerem? Szukam też mniejszych porad, to co ostatnio wdrożyłem to idąc po schodach staram się stawiać jak największe kroki i rozciągać bioderko przy tej okazji.

#mikrokoksy #silownia #joga #kickboxing
  • 2
@Harzu: dla mnie na mobilnosc bioder dziala polaczenie dynamicznych aktywacji (wariacje 90stopni + frog pose + przysiady w bok na przywodziciele) + cwiczenia w maks zakresie ruchu na min ciężarach. Dla przykladu - nigdy rozciaganie tylnej tasmy nie dawalo mi niczego. Dwa miesiace glebokich, szerokich przysiadow + gleboki martwy na prostych = mocno poszerzony zakresow ruchow. Ja biegam wiec nie umiem tego przelozyc na kopniecia ale zwracam tylko uwage ze statyczne