Wpis z mikrobloga

Szukam laptopa do pracy zdalnej z ciepłych krajów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Normalnie pracuję z domu. Rocznie wyjeżdżam za granicę na mniej niż 2 miesiące i do tego potrzebuję jakiegoś poręcznego lapka. Zastanawiam się nad rozmiarem, 15 czy może coś nieco mniejszego. Nie zamierzam na nim grać. Potrzebuję do odpalania narzędzi developerskich w tym #docker który zawsze zużyje cały ram. Nie mam jakiś ograniczeń finansowych jednak nie chciałbym wydawać kosmicznych pieniędzy na sprzęt który będę używał przez 1/10 roku

#programista15k #programowanie #laptopy #windows
  • 20
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy mam 16 calowy 16:9 FHD Acer Swift x. Ta wielkość jest idealna do skalowania 100%. Do tego monitor przenośny 17" zasilany z USB C, często pakuję wszystko w plecak i pracuje np. w bibliotece.

Bardzo żałuję jedynie, że ma tylko nierozszerzalne 16 GB RAMu. Myslalem że wystarczy, ale zdecydowanie nie i pewnie z tego powodu będę za jakiś czas wymieniał. Koniecznie 32 i więcej GB
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: wybierz np. coś z lenovo t16 jak chcesz coś mocniejszego i pasuje Ci proporcja 16:10 (moim zdaniem do pracy to jest hit). Ogólnie celowałbym w biznesoweg Lenovo, najlepiej używane - kupisz sobie sprzęt z lepszym ramem i w miarę mocny, a do tego nie do #!$%@? w podróży.

Chociaż ta "poręczność" i tak duże lapki to raczej nie idzie w parze :>
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: mam właśnie na testach od firmy 24 rdzeniowy Intel 13th gen z 32gb ram w budzie od HP i robi wszystko to co stacjonarka. Strasznie przy tym wyje ale fizyki nie oszukasz. No i podejrzewam że na baterii trzyma tyle żeby przejść od jednego gniazdka do drugiego.
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy tak żyjemy, 16gb daje radę bo system nie wpieprza większości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Maca się kupuje dla M1 lub M2 który zjada intele plus jak masz iphona airpodsy itd to wszystko się świetnie integruje, jak nie zależy Ci na dużej mocy obliczeniowej i pracowałeś z windowsem to takiego bierz np della z serii vostro. Ja osobiście nie widzę możliwość pracy na windowsie z terminalem i web
@Pan_Slon: podejrzewam że też, ale nie testowałem bo mam M2 a nie M1. Z dockerem jest tylko taka kwestia, że domyślnie ściąga obrazy zbudowane na ARM, więc jeśli Twoje oprogramowanie nie działa prawidłowo na ARM, to będziesz musiał wymusić architekturę amd64 a wtedy kontener uruchomi się w trybie emulacji sprzętu i ta emulacja jest tak dobra że emuluje również niską wydajność inteli, więc zalet z M2 wtedy nie ma.

W jednym