Wpis z mikrobloga

@DrGreen_2 baranina ogólnie ma specyficzny smak, ale grunt to pozbyć się całego łoju, jak ktoś tego dobrze nie zrobi to raczej nie polubi...
Poza tym nie nadaje się według mnie do większości rzeczy, ani do pieczenia w piekarniku ani do patelni, albo trzeba zrobić jakieś podroby albo w brytfance dusić/gotować.
Ponad to jak sobie kupisz z gospodarstwa to możesz dostać jagnięcinę, w masarni to... kija dostaniesz, bo jak rozpoznasz starą schorowaną owcę
  • Odpowiedz
@voldi: @Kauabanga ej, a wy serio lubicie baraninę? Dla mnie wszystko spożywcze co jest z barana/owcy/kozy jest obrzydliwe. Nie mam nic do samych zwierzątek, sam mógłbym takie hodować, ale produkty z nich w stylu mleko/sery/mięso smakują łojem (jak wspomina @voldi ). Nie jestem w stanie znieść tego aromatu i za każdym razem gdy choć odrobinę wyczuwam go w jakimś jedzeniu to zbiera mi się na wymioty. Nie jest to kwestia uczulenia,
  • Odpowiedz
@Plp_: Nie przepadam za serem z owcy czy kozy, mogę zjeść ale to tyle, poza tym tam jest mniej jak połowa mleka a reszta dalej z krowy xd
Tak lubię baraninę ale w niedużych ilościach, od małego rodzice mieli barany, potrafię hodować, zarżnąć, wybebeszyć, poćwiartować, oczyścić z łoju i przygotować, raze miałem nawet kiełbasę baranią, świetna sprawa, tzn. szybko się przejada ale pyszna jest.
Nie mam już od lat, bo rodzice
  • Odpowiedz
@voldi: knajpa nie równa knajpie, mieszkam w UK gdzie jadłem w fajnych lokalnych knajpach, które na bank miały dobre jagnięcinę, która jest tutaj bardzo popularna
  • Odpowiedz
@DrGreen_2:
Skoro wierzysz knajpom xd to twoja sprawa, do jedzenia mięsa z barana tez nie zmuszam, ale wiem jedno, jak do nas ludzie przyjeżdżają to nie jeden na noclegach mówił, że nie lubi baraniny a tu się zajada ;)

Ja uważam, że lokali gdzie dobre potrawy robią jest mało, nie wiem jak jest w Anglii ale w Polsce jest bardzo mało, przeciętnej smaczności potrawy w porównaniu do tego co robię w
  • Odpowiedz
@Kauabanga: ech, czemu baranina i jagnięcina jest tak słabo dostępna i popularna w naszym kraju to nie wiem. Przepyszne mięso.

Dlatego m.in. tak lubię wracać na Bałkany bo tam jagnięcina jest na każdym kroku.
  • Odpowiedz