Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #pytaniedoeksperta
Mirki, która oferta w ramach BK2% jest lepsza, wydaje mi się oczywistym, że PEKAO, ale zdanie wykopowych ekspertów zawsze w cenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pekao:
Prowizja - 0
Marża - 2.5
Ubezpieczenie mieszkania od pożaru i innych zdarzeń - 563 zł
Nie jest wymagane ubezpieczenie na życie z banku (mam z pracy)
RRSO - 4,84%

PKO BP
Prowizja - 2815 zł
Marża - 2%
Ubezpieczenie - Wymagane na dom
Ubezpiecznie na życie 156 zł plus pierwsza składka za rok przy podpisaniu umowy
Łączne koszta początkowe z ubezpieczeniem, operatem 4688

Czyli pytanie czy dla 0,5 % marży warto brać na siebie dodatkowe ubezpieczenia i płacić prowizje?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
@czaari z umowy :) w umowach w beka nie ma zapisu ze rezygnacja wpływa na wzrost marży, można bezkarnie zrezygnować :) sam mam umowe w PKO a temat wielokrotnie wałkowany już na wykopie
@ms92 i marża zostaje mniejsza? Skąd info?


@czaari: Tak, w PKO BP w wariancie BK2 można zrezygnować z ubezpieczenia na życie bez wpływu na parametry cenowe kredytu. W Pekao SA w przypadku jednego kredytobiorcy lub jednego dochodu bank wymaga ubezpieczenia na życie na co najmniej 25% kwoty kredytu. Oferta Pekao SA jest lepsze od PKO BP pod względem kosztów początkowych.

@mirko_anonim: Pekao ma lepszą ofertę, ale fatalny proces kredytowy, sama
@marcpol a mogę zrezygnować jak minęło już ponad miesiąc od uruchomienia kredytu? Tzn zrezygnować wiem że mogę, ale mam ja myśli to czy zwrócą mi proporcjonalnie za 10 miesięcy, jak opłaciłem na rok z góry?
@marcpol a mogę zrezygnować jak minęło już ponad miesiąc od uruchomienia kredytu? Tzn zrezygnować wiem że mogę, ale mam ja myśli to czy zwrócą mi proporcjonalnie za 10 miesięcy, jak opłaciłem na rok z góry?


@czaari: Tak, otrzymasz proporcjonalny zwrot.