Wpis z mikrobloga

  • 0
Ten manewr na 1500 mandatu też - nie można wjeżdżać dopóki szlabany całkowicie się nie otworzą i zgasną czerwone sygnalizatory


@dybligliniaczek: Ten film jest z przed wprowadzenie tego przepisu.
  • Odpowiedz
@reddin:

czy ja dobrze widze ze dostal 1500 za wyprzdzanie na przejsciu na ktorym ruch kierowany (bo byly swiatla)?
ja bym sie odwolal na jego miejscu

Art. 86b. KW
§ 1.
Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, prowadząc pojazd mechaniczny:
3)wyprzedza pojazd na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem,

bo za wymuszenie temu z naprzeciwka to tylko 150
  • Odpowiedz
  • 7
ale za wyprzedzanie na przejsciu to spokojnie do odwolania


@WykopanyDzon: Wyrok jest koślawo napisany, dostał za stwarzanie zagrożenia w ruchu. Nie odwołał się, bo byłoby poprawnie napisane i drożej. Wyrok jest prawomocny.

kierowca dzban, ale skoro rowerzysta chce jechać prosto to czemu stoi po lewej stronie pasa?


@Ogau: Po to by skręcający w prawo, mogli skręcać i dlatego, że może. Czego ani Policja, ani Sąd nie negowały.
  • Odpowiedz
Po to by skręcający w prawo, mogli skręcać


@reddin: To jest ta część kultury drogowej, którą bardzo ciężko przyswoić i wprowadzić w życie przez niektóre osoby, szkoda bardzo.
  • Odpowiedz
@reddin: ale że jak rowerzysta stoi z prawej to nie można skręcić w prawo? Kurde to co wczoraj zrobił ten typ, jak stałem na światłach rowerem, a on pojechał w prawo? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
ale że jak rowerzysta stoi z prawej to nie można skręcić w prawo? Kurde to co wczoraj zrobił ten typ, jak stałem na światłach rowerem, a on pojechał w prawo?


@Ogau: Zależy od skrzyżowania. Polecam Art 16.7 PoRD. I nadal przypominam, że sad i Policja nie mieli obiekcji.
  • Odpowiedz
  • 12
@Ogau: Aby być bezpiecznym, trzeba być widocznym, dlatego masz Art 16.7 PoRD. Sam decydujesz jak jechać by być bezpiecznym i to Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.
reddin - @Ogau: Aby być bezpiecznym, trzeba być widocznym, dlatego masz Art 16.7 PoRD...

źródło: commonbig

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 4
czym nagrywasz i czy ciągają po komendach?


@kuraku: GoPro Hero 8 dobre pismo i zwykle nie ciągają. Data, godzina, tablice, marka pojazdu, opis wykroczenia. Zostawiasz na komendzie oryginał, kopię podpisaną zabierasz. 2 min roboty.
  • Odpowiedz
@reddin: ale jakbyś stał po prawej stronie to też nie ma problemu, aby ktoś skręcił w prawo. Kierowca #!$%@?ł ale sam stworzyłeś ryzykowną sytuację -_-. Normalnie staję na takich skrzyżowaniach po prawej strony i samochody skręcają bez trudności w prawo.
  • Odpowiedz
  • 0
ale jakbyś stał po prawej stronie to też nie ma problemu, aby ktoś skręcił w prawo. Kierowca #!$%@?ł ale sam stworzyłeś ryzykowną sytuację -_-. Normalnie staję na takich skrzyżowaniach po prawej strony i samochody skręcają bez trudności w prawo.


@Marjano: Nie zmyślaj, nie wymyślaj. Art 16 punkt 7 PoRD.
reddin - >ale jakbyś stał po prawej stronie to też nie ma problemu, aby ktoś skręcił ...

źródło: commonbig

Pobierz
  • Odpowiedz
@reddin: środkiem a nie lewą stroną pasa ;) sam jeżdżę dużo na rowerze ale do głowy by mi nie wpadło, żeby jadąc prosto ustawiać się po lewej stronie pasa ruchu xD serio za dużo nerwów na drodze jest, a ty jeszcze się narażasz taką jazdą, ale patrząc po profilu to chyba to po prostu lubisz xD
  • Odpowiedz
  • 2
środkiem a nie lewą stroną pasa ;) sam jeżdżę dużo na rowerze ale do głowy by mi nie wpadło, żeby jadąc prosto ustawiać się po lewej stronie pasa ruchu xD serio za dużo nerwów na drodze jest, a ty jeszcze się narażasz taką jazdą, ale patrząc po profilu to chyba to po prostu lubisz xD


@Marjano: Co ty za bzdury wypisujesz? Kierowca w Polsce siedzi po lewej stronie w samochodzie, jesteś
  • Odpowiedz