Wpis z mikrobloga

@Haczinson ja prowadzę sam, nie ma praktycznie różnicy czy 2 czy 10 faktura. Pewnie czasu chcesz/lubisz to robić sam i czy możesz zainwestować ok 20h w pierwszych miesiącach na rozgryzienie tego. Potem to będzie do 15 minut przy jednej fakturze.
Polecam Infakt zniżką z mojego linku
https://www.infakt.pl/polecam/biurorachunkowe
Przy 1-3 fakturach w miesiącu, będzie najtańsza opcją i według mnie ma najprzyjemniejszy interfejs. Jak się zarejestrujesz to zadzwoni też potencjalny księgowy i po tej
@Haczinson ja mam Ksiegowa, wystawiam jedna fakturę i czasem jakieś koszty wpadną. Wzialem Ksiegowa, która orientuje się w mojej branży i jestem zadowolony, bo wskazała mi kilka, przez które mógłbym dostać solidne kary. Wiec wg mnie jeśli orientujesz się dobrze w prawie podatkowym, wiesz dokładnie jakie dokumenty musisz składać i wiesz jak rozmawiać z US. To śmiało rób sam. Ja jednak uważam, ze za cenę spokoju bo ogarnia mi to profesjonalistka te
@Haczinson jakbys byl na ryczalcie to w ciemno bym poradzila samemu, na skali wiecej do przypilnowania (m in limit wejscia do vat i obl zdrowotnej). Segregator tak czy siak musialbys zalozyc bez ksiegowej i wzzystko drukowac (tak najlepiej, niedawno sie przekonałam ze jak trzymasz na kompie to jak padnie plyta główna wsio pojdzie w #!$%@?). No i bez ksiegowej musialbys ogarnac program do ksiegowosci, zobaczyc cY dobrze ustawiony tj. czy zdrow wpisywana
@Haczinson: tak, ogolnie pracuje na kontrakcie. Okazalo sie, ze musze w zeznaniu podatkowym zaznaczac, ze prowadze uslugi doradcze (GTU-12), bo moja prace mozna tak zinterpretowac. Nie mialem o tym pojecia i pewnie bym tego nie robil. A przy kontroli kara wynosi 500zl za kazdy miesiac kiedy tego kodu bym nie wpisal.
Do tego sam szybki kurs jak rozmawiac US. Co robic, zeby sie samemu nie podlozyc. Zeby nie miec problemow. Wg