Wpis z mikrobloga

Konfederacja nie ogarnia jak działa ustawa o podatku dochodowym przez co ich projekt ustawy podnosi kwotę wolną od podatku nie do 60 tysięcy, a do 500 tysięcy złotych xD

"Otóż w polskim prawie nie ma czegoś takiego jak "kwota wolna". Nie ma KW 30 tys., ale kwota zmniejszająca podatek w wys. 3600 zł. Kwota wolna jest określeniem zwyczajowym wynikającym z tego, że po przemnożeniu 30 tys. przez pierwszy próg (12%) otrzymujemy właśnie 3600 zł.

Konfederacja właśnie postuluje podniesienie kwoty zmniejszającej z 3600 na 60000 zł, co oznacza, że "kwota wolna" rozumiana zwyczajowo wyniesie... 500 tys. zł (60 tys. / 12%), ale to nie koniec!

Pomysł jest tak świetny, że przy okazji nie podniesiono tej kwoty wolnej na zaliczkach (art. 31b), więc obowiązuje ona jedynie na rozliczeniu rocznym. Przez cały rok płacimy podatki po staremu by nam wszystkie zwrócono w kwietniu/maju"

Cały wątek tutaj

#bekazkonfederacji #bekazprawakow #neuropa #ekonomia #polityka
unconventional - Konfederacja nie ogarnia jak działa ustawa o podatku dochodowym prze...

źródło: 1699964733567

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
@Defined:

to może odwal się od moich pieniędzy


no to może odwal się od publicznych usług, dróg, edukacji, służby zdrowia, emerytur, rent, służb porządkowych i miliona innych rzeczy, których nie sfinansuje się bez podatków. masz 12 lat czy co? xD
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: nie uważasz jednak, że pojawianie się tam z ustawą pisaną na kolanie i tak ogromnym błędem w założeniach to trochę przypał? Zwłaszcza, że jedna ze sztandarowych postaci w ekipie zgłaszających deklaruje się jako ekspert w tej właśnie dziedzinie i prowadzi działalność polegającą na liczeniu podatków? Nie uważasz, że to z lekka podważa jego/ich wiarygodność?
  • Odpowiedz
@NieBojeSieMinusow: W kasie państwa Polskiego jest tyle pieniędzy że jest na finansowane nierentowanego górnictwa, finansowane jest 500+, finansowana jest 13 i 14 emerytura. Podatek dochodowy nie jest jedynym podatkiem z którego utrzymywane jest państwo. Masz jeszcze VAT (230,4 mld zł w 2022), CIT (70,1 mld zł) i akcyzę (79,8 mld zł) - PIT 68,1 mld zł.
Jak zlikwidują dochodowy, to wzrośnie wpływ z VAT i akcyzy, bo ludzie będą mogli więcej
  • Odpowiedz
to może odwal się od moich pieniędzy


@Defined: zarobiłeś je korzystając z infrastruktury zbudowanej za wspólne (więc też między innymi za moje), więc sklej #!$%@?ę kucu i płać xD
  • Odpowiedz
moze wyrownajmy braki przez obciecie socjalu?


@kill15you: jakakolwiek partia będzie chciał obciąć obecny social, będzie spuszczona w kiblu w następnych wyborach, a do władzy dojdą ci, którzy chcą rozdawać jeszcze więcej kasy. Sorry, taki mam klimat. Jedyna szansa teraz jest taka, że utrzymamy obecny social, ale nie będziemy go powiększać.
  • Odpowiedz
@dobrabajera: To prawda, ponieważ bezpośrednia propozycja konfy to jedynie dodanie artykułu 27.1a, który kreuje sprzeczność z artykułem 27.1 (i kwotą 120k), co samo w sobie jest śmieszne ;) Pozwoliłem sobie jednak na wizję, w której ten zapis byłby skorygowany
  • Odpowiedz
@sebusik: Zachowujesz się jakby z podatku dochodowego było finansowane dosłownie całe państwo, a tak nie jest. Nie jestem przeciwnikiem podatku VAT i akcyzy - im więcej kupisz, tym więcej zapłacisz, CIT - chcesz prowadzić firmę i zarabiać na infrastrukturze państwa - płacisz, tutaj ten argument ma sens, bo zatrudniasz głównie ludzi wykształconych z pieniędzy publicznych. PITu będę unikał jak ognia, oczywiście żeby płacić jak najmniej wleci B2B niedługo
  • Odpowiedz
Czy cokolwiek bardziej skomplikowanego niż wpisanie Playstation w koszty dla IT kuca na B2B ich przerasta?

@null_ptr: to oczywiste. Gdyby było inaczej, ty nie byliby w konfederacji
  • Odpowiedz
@unconventional: jesteś głupi od urodzenia czy od jakiegoś czasu?
Jak Ci wyszło 500000pln, jak załączony screen wyraźnie podaje, że 12-krotnosc kwoty wolnej ma być nie mniej niż 60000.
Czyli miesięcznie 5000.
  • Odpowiedz