Wpis z mikrobloga

Konfederacja nie ogarnia jak działa ustawa o podatku dochodowym przez co ich projekt ustawy podnosi kwotę wolną od podatku nie do 60 tysięcy, a do 500 tysięcy złotych xD

"Otóż w polskim prawie nie ma czegoś takiego jak "kwota wolna". Nie ma KW 30 tys., ale kwota zmniejszająca podatek w wys. 3600 zł. Kwota wolna jest określeniem zwyczajowym wynikającym z tego, że po przemnożeniu 30 tys. przez pierwszy próg (12%) otrzymujemy właśnie 3600 zł.

Konfederacja właśnie postuluje podniesienie kwoty zmniejszającej z 3600 na 60000 zł, co oznacza, że "kwota wolna" rozumiana zwyczajowo wyniesie... 500 tys. zł (60 tys. / 12%), ale to nie koniec!

Pomysł jest tak świetny, że przy okazji nie podniesiono tej kwoty wolnej na zaliczkach (art. 31b), więc obowiązuje ona jedynie na rozliczeniu rocznym. Przez cały rok płacimy podatki po staremu by nam wszystkie zwrócono w kwietniu/maju"

Cały wątek tutaj

#bekazkonfederacji #bekazprawakow #neuropa #ekonomia #polityka
unconventional - Konfederacja nie ogarnia jak działa ustawa o podatku dochodowym prze...

źródło: 1699964733567

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
500 000 zł kwoty wolnej od podatku zamiast 60 000 zł? No to nawet lepiej. W czym problem?


@Defined: hmm no nie wiem, może wyrównamy braki w budżecie z tego tytułu z twojej kieszeni?
  • Odpowiedz
@sebusik: hmm no nie wiem, to nie ja tworzę budżet z dziurą i zapożyczam się na potęgę, tylko robił to rząd PiS rozdając pieniądze podczas covida firmom, które osiągały rekodrowe zyski, dając 500+, 13 i 14 emerytury, kredyt 2%, rozdając pieniądze na ukraińców
  • Odpowiedz
@sebusik: to może odwal się od moich pieniędzy, które sam zarobiłem i chciałbym nimi dysponować w sposób jaki ja chcę, a nie w sposób taki jaki jakiś polityk chce, aby mu słupki poparcia skoczyły?
  • Odpowiedz