Wpis z mikrobloga

Konfederacja nie ogarnia jak działa ustawa o podatku dochodowym przez co ich projekt ustawy podnosi kwotę wolną od podatku nie do 60 tysięcy, a do 500 tysięcy złotych xD

"Otóż w polskim prawie nie ma czegoś takiego jak "kwota wolna". Nie ma KW 30 tys., ale kwota zmniejszająca podatek w wys. 3600 zł. Kwota wolna jest określeniem zwyczajowym wynikającym z tego, że po przemnożeniu 30 tys. przez pierwszy próg (12%) otrzymujemy właśnie 3600 zł.

Konfederacja właśnie postuluje podniesienie kwoty zmniejszającej z 3600 na 60000 zł, co oznacza, że "kwota wolna" rozumiana zwyczajowo wyniesie... 500 tys. zł (60 tys. / 12%), ale to nie koniec!

Pomysł jest tak świetny, że przy okazji nie podniesiono tej kwoty wolnej na zaliczkach (art. 31b), więc obowiązuje ona jedynie na rozliczeniu rocznym. Przez cały rok płacimy podatki po staremu by nam wszystkie zwrócono w kwietniu/maju"

Cały wątek tutaj

#bekazkonfederacji #bekazprawakow #neuropa #ekonomia #polityka
Pobierz unconventional - Konfederacja nie ogarnia jak działa ustawa o podatku dochodowym prze...
źródło: 1699964733567
  • 94
Zlikwidowanie podatku dochodowego to nie anarchistyczny indywidualizm. Co to w ogóle za argument. Ja nie jestem za zlikwidowaniem każdego podatku, tylko tego dochodowego i zredukowaniem populistycznych programów socjalnych mających na celu przekupić wyborców ich własnymi pieniędzmi. Zlikwidowanie podatku dochodowego nie likwiduje wspólnoty w żadnym stopniu, to są twoje wymysły.


@Defined: jałowe frazesy jałowych akapków, wprowadź swoje teorie w życie i załóż swoje państwo na pustyni Gobi, zrób to dla Rzeczpospolitej.
@MirekStarowykopowy: Polska w ostatnich latach się wzbogaciła nie dzięki programom socjalnym, ale przede wszystkim dzięki ciężkiej pracy Polaków. Tak, 500+ miało pozytywne skutki i nie da się temu zaprzeczyć. Jednak nie spełniło tego co zapowiadali politycy PiS - zwiększenie przyrostu naturalnego. Sam program miał kupić przede wszystkim głosy wyborców. Aktualnie mamy ogromny spadek urodzeń, a 500+ jest nadal.
Nie wiem też czemu próbujesz wykazać bezpośrednią przyczynowość 500+ na poziom zatrudnienia. Czemu
Pobierz Defined - @MirekStarowykopowy: Polska w ostatnich latach się wzbogaciła nie dzięki pr...
źródło: d0f2d81327a1d7-948-547-0-0-977-564
@MirekStarowykopowy: Zapominasz też, że lata 2015-2019 to dobra koniunktura na rynkach światowych i jeden z lepszych okresów w historii tego kraju, na które został wybrany PiS. Jeżeli rozdawanie pieniędzy podatnika ma takie pozytywne skutki, to trzeba rozdawać ich po prostu więcej, a żeby rozdawać więcej, to trzeba się zadłużać i ściągać jeszcze więcej pieniędzy podatnika.
Pobierz Defined - @MirekStarowykopowy: Zapominasz też, że lata 2015-2019 to dobra koniunktura...
źródło: f38b0431-704f-40d1-a7d0-81eac81104ec
@MirekStarowykopowy:

Nigdzie tego nie napisałem, to argumenty twojej strony o rozleniwianiu kobiet i wielodzietnej patologii bez pracy.

Też nigdzie tego nie napisałem, poprzez "szkody społeczne" uważam uzależnianie ludzi od pieniędzy, które im obiecują politycy, przez co mamy festiwal kiełbas wyborczych jakiego III RP nie widziała.
I tak, według niektórych ekonomistów można zlikwidować PIT i utrzymać wpływy na tym samym poziomie:

https://biznes.interia.pl/raport-gwiazdowski-mowi-interii/news-gwiazdowski-mowi-interii-odc-33-czy-naprawde-nie-da-sie-upro,nId,6724499


@Defined: Mówisz o ekonomiście który sugerował, że spadek bezrobocia w Polsce od 2015 roku jest spowodowany problemami demograficznymi? A płaca minimalna ogranicza horyzont rozwoju dla kapitału ludzkiego i jest barierą ograniczającą zatrudnienie z powodu rosnących kosztów pracy? Co oczywiście w obu przypadkach było bzdurą. Już czytałem bajania Gwiazdowskiego na temat podatków ale chętnie sobie przypomnę,
Pobierz MirekStarowykopowy - >
I tak, według niektórych ekonomistów można zlikwidować PIT i u...
źródło: F4XJuBXXAAAbAyj
Też nigdzie tego nie napisałem, poprzez "szkody społeczne" uważam uzależnianie ludzi od pieniędzy, które im obiecują politycy, przez co mamy festiwal kiełbas wyborczych jakiego III RP nie widziała.


@Defined: To masz wąską definicję ale zasadniczo i tak błędną.
@ssupkowski: Zamiast jazgotać naucz się czytać ze zrozumieniem, zobacz jaka jest różnica pomiędzy kwotą wolną od podatku a kwotą zmniejszającą podatek, co zapisano w ustawie i jak brzmi projekt konfederacji, a po wszystkim wróć tu i przeproś
Jednak nie spełniło tego co zapowiadali politycy PiS - zwiększenie przyrostu naturalnego.


@Defined: Oczywiście, to prawda. Co nie umniejsza mu w innych dziedzinach. Dałoby się wydać te pieniądze w bardziej przemyślany sposób ale właśnie, wspólnym mianownikiem pomysłów na naprawę służby zdrowia, mieszkalnictwa, położnictwa, dzietności, wojska etc. jest WYDATEK. Nie da się go ponieść rozbrajając instytucję państwa bo państwo to taki organizm któremu w odpowiednich warunkach, bardzo łatwo znaleźć mechanizmy i źródła
@MirekStarowykopowy: Szkodzić społecznie można na wiele sposobów. Przyzwyczajenie ludzi do tego, że politycy których wybierają dają im ich własne pieniądze jest jedną z takich rzeczy. Rząd będzie potem szukał pieniędzy na realizację swoich obietnic, a rząd ma tylko dwa sposoby na zdobycie pieniędzy poza podniesieniem podatków. Może wejść na rynek pieniężny i zaciągnąć pożyczkę, konkurując z własnymi obywatelami i podnosząc stopy procentowe, co już zrobił, lub może drukować pieniądze, co już
Polska w ostatnich latach się wzbogaciła nie dzięki programom socjalnym, ale przede wszystkim dzięki ciężkiej pracy Polaków


@Defined: Określacie moc sprawczą PiSu w zależności od tego czy to pasuje wam do narracji czy nie. Jak gadacie, że źle to że to wina PiSu a jak ktoś wam wyjaśni, że to nie do końca prawda to odwracacie kota ogonem i to jednak konsekwencja pracowitości Polaków. xD Ktoś jednak to otoczenie do tej
PiS m.in. przez swój Nowy Ład zapłaciło utratą władzy.


@Defined: Nowy Ład zasadniczo obniżył dochody państwa co brzmi komicznie biorąc pod uwagę całokształt twoich wywodów. No i obniżka PIT spowodowała spory spadek wpływów do budżetu bo już pojawiają się głosy o niedoszacowaniu wpływów polskiego ładu i całej tej spirali obniżek na dochody.
Pobierz MirekStarowykopowy - >PiS m.in. przez swój Nowy Ład zapłaciło utratą władzy.

@Define...
źródło: FsyyeRpXwAEJ6CV
@MirekStarowykopowy nie napisałem, że Nowy Ład miał zwiększyć wpływy do budżetu, tylko to, ze pis przypłacił m.in. Nowym Ładem władzę. Nowy Ład w obecnej formie jest ruchem w dobrą stronę. Tak samo jak zerowy pit dla młodych.
I nie wiem dlaczego implikujesz, że ja coś określam poprzez użycie liczby mnogiej.