Wpis z mikrobloga

Siemanko Mirki - noszę się z zamiarem żeby kupić mamie na święta ekspres automatyczny do kawy.

Budżet: +/- 2300zł - do lekkiego nagięcia.

Podstawowe kawy wystarczą - Cappuccino, Espresso, Americano.

Myślałem nad takimi bo sumie mam zagwozdkę tylko ze względu na inny system spieniania mleka:
1# De'Longhi Dinamica ECAM 350.55 B - 2199zł
2# Philips LatteGo EP2236/40 - 1899zł
3# Coś innego?

LatteGo niby prostszy i łatwiejszy do czyszczenia, ale widzę, że Philipsy bardziej awaryjne. Z kolei De'Longhi droższy. Co myślicie?

#kawa #ekspres #ekspresdokawy #kawatime #zakupy
ffallen - Siemanko Mirki - noszę się z zamiarem żeby kupić mamie na święta ekspres au...

źródło: Clipboard01

Pobierz
  • 5
@ffallen: że kupiłbym coś z rurką do mleka niż z pojemnikiem. Serio, w domu od święta wyciągam tę karafkę z mlekiem do philipsa a w pracy robię sobie często mleczną kawę mimo że tam muszę spieniać mleko ręcznie, w dzbanku.

Może Mellitta?
https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/melitta-latticia-ot-frosted-black-f30-0-100.bhtml
Jakbym teraz kupował ekspres to wybrałbym siemensa zamiast swojego LatteGo.
https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/siemens-ekspres-cisnieniowy.bhtml

Choć jedno muszę przyznać Philipsowi - nalewanie wody do tego ich dzbanka jest bardzo wygodne.
@ffallen: mam jakiegoś starego ecama od ~10 lat i działa. Z czasem zepsuły się (a raczej zużyły) i sam wymieniłem: pompa, wężyk wysokiego ciśnienia, elektrozawór od pary. Części nie były drogie, naprawa 10 minut.
Z wad: lekko irytujące sterowanie (pokrętło), lekko irytujący komunikat o czyszczeniu dyszy po każdej kawie, szybko rysująca się podstawka, raz trzeba było wyczyścić z kamienia komorę rozprężną pary bo woda zaczęła wyciekać poza podstawkę - teraz dodatkowo
GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni - @ffallen: mam jakiegoś starego ecama od ~10 lat...

źródło: temp_file8984967950604545427

Pobierz
@ffallen: Miałem LatteGo i nie polecam. Trzy razy był w naprawie gwarancyjnej (2 razy wyciekał, a raz nie spieniał mleka). Dodatkowo ten dzbaneczek jest z jakiegoś lipnego plastiku i pęka w taką "siateczkę". Niby wtedy dalej spełnia swoją funkcje, ale już tak ładnie nie wygląda. Po 3 latach padł też elektrozawór.