Wpis z mikrobloga

@ottissek:

Czemu tylko facet ma być odpowiedzialny za utrzymanie dzieci?


Obowiązek alimentacji ciąży na obojgu rodziców, z tym, że można go wypełniać na 2 sposoby, podejmując opiekę nad dziećmi lub płacąc alimenty. Rodzic, który zostaje z dziećmi ma ten obowiązek spełniony w ten sposób, że zajmuje się nimi na codzień, wtedy ten drugi płaci alimenty. Inaczej jest tylko w przypadku opieki naprzemiennej, wtedy nikt nie płaci alimentów, ale każdy z rodziców
@GladysDelKarmen:

@a_b_c: po kolei - mąż Ją zdradził, bo mu właśnie pani psycholog jakaś usiadła na twarzy, rozstali się, mąż zostawił Jej chatę, auto i trójkę purchlaków i sprawa rozwodowa jest w toku - wydaje mi się że kwota 4,5k jest mocno nieadekwatna i wzięta z kosmosu, tyle - zwłaszcza że robiłam kilka lat w Sądzie w Naszym mieście i wiem co z czym się je ¯\(ツ)/¯

No ja znam
@magazynierka_4k: @sztynksiareczka @WielkiNos

Zawsze mnie w tych historiach zastanawia sytuacja dzieci w przyszłości, kiedy dorosną. Wystarczy, ze zobaczą, że ojciec toczył batalie z matką wariatką, że płacił na dzieci i że matka z zemsty uprzykrzała ojcu życie grając z patologicznymi sądami na niewspółmierne alimenty. Lub też nie płacił ze względu na niewspółmierne środki. To przecież nawet gdyby dziecko było urobione przez matkę i miało niezbyt wysokie IQ, to połapałoby się, kto
Teraz kobiety myślą o alimentach już w pierwszych tygodniach ciąży.


@WielkiNos: problemem alimentow jest, one sa na dzieci tylko z nazwy. NIe ma zadnej kontroli nad wydatkami, nie ma zadnej kontroli nad tym czy sa one sensowne. A uzaleznienie ich od "mozliwosci zarobkowych" a nie od faktycznych kosztow utrzymania dziecka to prawdziwe #!$%@?.
wydaje mi się że kwota 4,5k jest mocno nieadekwatna i wzięta z kosmosu


@magazynierka_4k: Z tego, co napisałaś wynika dość jasno, że to on będzie wyłącznie winny rozpadu małżeństwa, więc jest podstawa do żądania alimentów dla współmałżonka. Jeśli mąż zarabia powiedzmy 30 tys. zł, a ona poświęciła karierę dla zajmowania się domem, dziećmi i wspieraniu go w jego zamierzeniach zawodowych, to powiedziałbym, że kwota 4,5 k jest raczej skromna. Jeśli mąż
Teraz kobiety myślą o alimentach już w pierwszych tygodniach ciąży. Poinformowanie faceta, że będzie ojcem nie jest pierwszym krokiem jaki się wykonuje.


@WielkiNos: @GladysDelKarmen jeżeli się nie mylę (a mogę) to póki koleś nie przyzna się do bycia ojcem to alimenty mu niegroźne. ALbo inaczej, jak zaprzeczy ojcostwu to nic mu nie zrobią. A na zaprzeczenie ma pół roku od daty, kiedy został poinformowany o byciu ojcem (wpisany do dokumentu, ale
@baca1992 no niestety, ale jedno z rodziców może nie pracować. Jeśli jedno utrzymuje rodzinę to w razie rozwodu drugie (jeśli zostanie z dziećmi) może chcieć alimenty pełne na dzieci i na siebie. Sąd uwzględni też obowiązki osoby niepracujacej - zajmowanie się domem itp. To nigdy nie jest tak, że rodzice składają się na dzieciaki po równo. Druga sprawa, że sąd w przypadku zasadzenia alimentow może wziąć pod uwagę zdolności zarobkowe, a nie