Wpis z mikrobloga

W jaki sposób nauczyliście się ogarniania airdropów - co, jak, kiedy, skąd itd?

Bo ja do tej pory jedynie przez jakiś czas próbowałem na twitterze śledzić profile które miały dawać info o airdropach, każdy dosłownie każdy wrzucał jakieś airdropy typu że zrepostuj tam coś, dołącz do kanału na telegramie, napisz komentarz i czekaj na tokeny. Narobiłem sobie tak tylko spamu na tt i telegramie a dostałem całe nic. Potem zorientowałem sie bardziej w temacie chyba nawet tutaj i sie okazuje że prawdziwe airdropy to nie z dołączania do jakiś telegramów tylko z dokonywania transakcji na jakiś konkretnych sieciach.
No i tu pytanie, skąd macie info że użyj sieci X żeby dostać token Y? Bo tak jak wspomniałem na twitterze nie spotkałem profili airdropowych które by o tym mówiły.
Nie wspominając już o tym że nigdy nie korzystałem z jakiś fikołków z przerzucaniem jakiś shitów między sieciami czy co tam sie robi i to co wykracza poza DCA BTC i ETH to dla mnie czarna magia. Czasem natrafię na jakieś posty że airdrop jakiegoś tokena tylko musicie użyć jakiegoś bridge qwerzxcv2 i jak to czytam to równie dobrze mogłoby być po mandaryńsku. Może jest jakiś kanał na yt który tłumaczy to jak 8 latkowi?
#kryptowaluty
  • 24
  • Odpowiedz
@Amenotejiikara: tak na szybko sobie wpisałem w google co to te airdropy i to przecież jakiś wałek XD

to dokładnie to samo co robią grażynki na fb żeby sobie dorobić ale na trochę nowszej technologi, niczym się to nie różni od like i udostępnienia pod jakimś konkursem bo może wygrasz coś o wartości 10 gorszy
  • Odpowiedz
No i tu pytanie, skąd macie info że użyj sieci X żeby dostać token Y? Bo tak jak wspomniałem na twitterze nie spotkałem profili airdropowych które by o tym mówiły.


@Amenotejiikara: To złe profile obserwujesz, bo jest kilka fajnych, które pokazują dokładnie gdzie działają (a często i co robią, nawet krok po kroku).
  • Odpowiedz
@buntowniczaczupakabra: Ciekawe dla kogo xD Pewnie dla tych mitycznych profilów Twitterowych, które same te airdropy udostępniają xD

@sha128: Parafrazując klasyka, ziom są różne, pewnie spróbowąłeś tych złych, mówię Ci różnę są, musisz innych sprobować xD
  • Odpowiedz
@Filip3k91 nie mogę tego pojąć jak można być tak ograniczonym umysłowo żeby wierzyć że zarobią nawet 100k pln (kilkadziesiąt tys usd) za lajkowanie profili na twitterze albo robienie jakiś przelewów krypto XD
  • Odpowiedz
@Filip3k91: Tamci na pewno mają tyle, bo niektórzy klikają na 30-50 portfelach, ale i zwykły człowiek potrafi ugrać fajne kwoty - ja klikając tylko na jednym mogłem sprzedać Arbitrum (tu przypadkiem wpadł też aidrdop za główny portfel) za 6k, TIA za 1,8k, Aptos za 1,2k. Do tego kilka airdropów po kilkaset usd + nawet nie wiem ile za kilka-kilkadziesiąt.
  • Odpowiedz
@buntowniczaczupakabra: mogłem sprzedać =/= sprzedałem. Dopóki nie zrealizujesz zysków, nie masz zysków ¯\(ツ)/¯ Pozatym pytanie czy w momencie jak to bylo warte niby te 6k bylo liquidity, bo to ze sobie wklikales gdzies na jakims CoinMarketCapie ze masz tyle jakiegos shitcoina to nie jest zaden wyznacznik.

Przede wszystkim to nie jest nic za darmo, takie airdropy zeby cos z nich wyciagnac potrzbeujesz albo duzych zdolnosci automatyzacyjnych, albo duuzo wolnego czasu, albo
  • Odpowiedz
@Amenotejiikara: w pierwszej kolejności zadaj sobię pytanie czy Cie stać na transakcje między sieciami. Jeżeli masz zamiar do 1k$ sobie przesyłać, robić transakcje to sobie odpuść
  • Odpowiedz
@sha128:

za lajkowanie profili na twitterze

nie

robienie jakiś przelewów krypto XD

tak
Doinformuj sie, dziwi mnie że przebywając na tym tagu nie masz pojęcia że coś takiego ma w ogóle miejsce.
  • Odpowiedz
@Filip3k91: Podane przeze mnie kwoty to takie, które można było uzyskać bez problemu, gdy już opadł kurz i hype (teraz ARB mogę sprzedać za 5,2k, TIA za 1,5k, Aptos opchnąłem 2/3 za 800 usd a resztę trzymam i nawet nie wiem ile jest warte). A trzymam je po to, że to będzie moja pierwsza świadoma hossa i jestem ciekaw, czy któreś z altów wybije na tyle, by dać mi naprawdę "zmieniający
  • Odpowiedz
nie mogę tego pojąć jak można być tak ograniczonym umysłowo żeby wierzyć


@sha128: no to Ty wyszedles na ograniczonego, bo kazdy kto siedzi na tagu dłużej niż od końca bańki 2021 mniejszego lub wiekszego airdropa zgarnął. Ostatniego masowo wykopki dostały z rok temu, po kilkaset, a obrotniejski killa tysięcy złotych...

Ja najgłupszego airdropa dostałem na szczycie hossy za dołączenie do nowej grupki na telegramie jak chad przechodził na uchad - okolo
  • Odpowiedz
@fertus: Owszem, dlatego mimo wszystko warto poświęcić te kilkadziesiąt/kilkaset usd na opłaty, by wysłać raz większą kwotę na dane protokoły, gdzie potem można już tanio to ogarniać. Ale i tak myślę, że większym problemem niż pieniądze jest czas, bo najczęściej te działania są bardzo żmudne, a odłożona gratyfikacja u wielu się nie sprawdza.
  • Odpowiedz
@sha128: no i elegancko w marcu czy tam w kwietniu dostalem 23k ARB airdropa, co po sprzedaniu w maju dalo 40k usd, a ty sie smiej farmazonie ; ) Nastepny airdrop grudzien/styczen: https://blog.tenderize.me/august-2023-newsletter/ Dla pierwszych uzytkownikow tenderize v2. Jak ktos stakuje LPT/GRT/Matic to warto sobie wrzucic przez tenderize dla airdropa wagyu i paru #!$%@? zwiekszajacych ROI, a przedewszystkim liquid stake.
  • Odpowiedz