Wpis z mikrobloga

Witajcie, po roku nawróciły mi problemy żołądkowo-jelitowe: głośne przelewanie się w jelitach, wzdęcia, nudności. Rok temu po zastosowaniu pary Controloc+Prokit objawy minęły i nic przez rok mi praktycznie nie było (test na helicobacter negatywny). Teraz po nawrocie gastrolog oprócz prokit przepisał mi #xifanax (4x2 przez 14 dni) (Jestem jeszcze przed wszystkimi kluczowymi badaniami krwi). Niestety dopiero po opuszczeniu gabinetu dowiedziałem się, że jest to antybiotyk z niezbyt pozytywnymi recenzjami. Do tego zazwyczaj przepisuje się go pacjentom ze stwierdzonym SIBO. Najlepsze jest to, że zaledwie po drugim dniu stosowania póki co tylko samego prokitu nudności minęły (miałem jeszcze jeden listek z poprzedniego roku), a pozostałem objawy spadły do minimum. Czy w tej sytuacji i bez stwierdzonego SIBO jest sens brać xifanax? Czy jest sens podejmować ryzyko na ten moment?
#zdrowie #jelita #medycyna #sibo #ibs #gastrologia
  • 8
@p3sman: robiles test na sibo? Generalnie kazdy antybiotyk ora po florze jelitowej i czesto wlasnie od antybiotyku rozpoczyna sie wieloletnia przygoda z ibsem ;) ja bym wykupil, ale poki co nie bral, wszystko zalezy jak Ci to uprzykrza zycie. Lekarze czesto w ciemno na wyjebce przepisuja antybiotyki
via Android
  • 0
@pasta_alla_carbonara nie robiłem, dlatego jestem tak sceptycznie nastawiony do brania teraz xifanaxu. No właśnie teraz po kilku dawkach prokitu już jest lepiej, ale daje sobie jeszcze kilka dni na obserwację.
via Android
  • 0
@Kokoszka99 postanowiłem nie brać go na ten moment. Nie mam stwierdzonego SIBO więc nie będę na pałę brał antybiotyku bez stwierdzonego żadnego schorzenia. Tym bardziej, że samo branie prokitu mnie na ten moment "wyleczyło" i czuję się dobrze. Zobaczę co na to lekarz.
@p3sman: na podstawie testu organix gastro w alabie, 450 zł jakoś, ale tam ogólnie przerost pokazuje, nie pokazuje dokładnego rodzaju sibo, do momentu wykonania testu nie wiedziałem co to sibo czy sifo