Wpis z mikrobloga

  • 2
@honestguy: Na TT dopiero planuje wymiatać, mam cel z tym związany. W górach jak jeździłem to zawsze podjazd na trzy razy, dwa postoje to siku w trakcie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@jefedecocina: Pytanie może być dość zasadne. Przez kilka lat jeździłem na Elite Turbo Muin z czujnikiem smart. W ciągu 1,5 godzinnego treningu spalałem 1000 kalorii i byłem zajebiście zadowolony. Rok temu przesiadłem się na Kick Core i okazało się, że jego wskazania (dotyczące mocy i spalanych kalorii są o 30% niższe). Nie mam pojęcia który z trenażerów pokazywał dokładniej - wskazuję tylko, że w zależności od sprzętu wyniki mogą być różne.
  • Odpowiedz
@elmerski-fudski: dokładnie tak :) czasami dochodzi jeszcze kalibracja.

@Poemat 415w w przerwie 320w to jest serio dużo, za dużo na kogoś kto z tego co widzę czasem jeździ na rowerze. Ty powinieneś latać po 42-45km/h nawet na szosie. Przelicznik watt/kg masz słaby ale nadal na płaskim to ma bardzo małe znaczenie. Albo jesteś super talentem który rodzi się raz na dekadę albo ścigałeś sie w juniorach i byłeś w top na
  • Odpowiedz
@jefedecocina: Dodam tylko, że ja kompletny lamus po 40-ce który jeździ turystycznie dla relaksu na Zwift mam FTP 150 W :) 300W to jest wartość którą pewnie przez jakiś czas ukręcę ale wytrzymanie minuty będzie dużym sukcesem. Próba utrzymania tego tempa przez 20 minut zakończyła by się uroczystością żałobną na pobliskim cmentarzu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jefedecocina: no właśnie kolego nie masz zielonego pojęcia jak działa ITT i mistrzostwa Europy czy moc u wielkich chłopów. Idąc od początku
- Jazda czasem na rowerze to w jego wypadku 10h czy więcej regularnie.
- Chłop jest wielki jak #!$%@? więc i ma cda tira ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- #!$%@? nie przy jego rozmiarze da sie obecnie by ustawił się pod #!$%@? przepisy uci TT.
  • Odpowiedz
  • 1
415w w przerwie 320w to jest serio dużo


@jefedecocina: Moje obecne FTP wynosi lekko ponad 410w więc nie jest to "dużo" dla mnie. 320w to mój top end Z2, gdzie trzymam średnio HR o około 8-9 oczek niżej od mojego progu LT1 = poziom ok. 1.6-7 mmol (mierzone ostatnio).

kto z tego co widzę czasem jeździ na rowerze.


@elmerski-fudski: To "czasem" to w tym roku od 1 stycznia do dzisiaj
  • Odpowiedz
@Poemat: mierzone na badaniach czy w domu swoim sprzęcie? Rok doświadczenia i ftp takie jak Top czołówki światowej :D. Nie dziw mi się ze nie wierze, to tak jakbyś po roku biegania robił maraton w 2:06
  • Odpowiedz
  • 1
@jefedecocina: Progi mierzone na badaniach w labie, później własna estymacja na podstawie mocy, hr, rpe, mmol. Nie mam roku doświadczenia, nie czytasz ze zrozumieniem co napisałem ;) Jakbyś był bardziej chętny do dyskusji to byś przejrzał chociażby moją Stravę i zobaczył rok dwa trzy wstecz co robiłem.
  • Odpowiedz
@Poemat: pofatygowalem się teraz i juz mam pewność że coś jest nie tak. Piszę ci to jako informację, generalnie mam głęboko gdzieś co z tym zrobisz. Majac ftp 410w jesteś najmocniejszym zawodnikiem TT w polskim triathlonie i życzę ci żebyś za parę miesięcy latał po 45-45,5km/h (przy zalożeniu że jedziesz 80% mocy czyli ok 330w) na 1/2IM.
  • Odpowiedz