Wpis z mikrobloga

Mam pytanko do biegaczy z tagu. W ostatnim czasie w moje ręce (a raczej nogi) wpadły Saucony Triumph 20. Mam dwa rozmiary i zastanawiam się, które zostawić dla siebie, a które odesłać. Stopę mam 28,3cm mierząc na kartce. Buty rozmiar 45 (wkładka 29cm) i 46 (wkładka 29,5cm). Zrobiłem w jednych i drugich przebieżkę i w obu biega się spoko, w tych większych czuję więcej miejsca w palcach, ale na pięcie siedzą jak należy, nie spadają. Buty na codzienne treningi i zapewne półmaraton w marcu w Warszawie. Jakieś rady, które zostawić?

#bieganie #biegajzwykopem
  • 6
@neufrin: Ja tak myślałem, wziąłem większe i po tych 6-7km już powoli zaczynają mnie obcierać ;/ ALe te mniejsze był już ciasne. Ale mówie tu o jakichś randomach decathlonowych za 130zł, nie wiem jak z tymi lepszymi
@Piks0n: w takim wypadku można zastosować inne wiązanie by lepiej się trzymały kostki. Raz tylko miałem za duże buty i objawiało się to tym, że jak przyśpieszałem to zachaczałem nosem o chodnik i parę razy podczas biegu testowego mało brakowało by zaliczyć upadek do przodu. Od razu je zwróciłem.