Wpis z mikrobloga

tldr; Jaki sprzęt kuchenny kupić:
aby zmniejszyć ilość zużywanej oliwy podczas przygotowywania piersi z kurczaka/ryby/warzyw (względem tradycyjnego smażenia na patelni),
który pozwoli przygotować obiad dla "jednej osoby" [500g piersi z kurczaka i 450g warzyw] (ewentualnie na dwa razy),
nie mając w domu piekarnika,
którego cena w domyśle nie przekracza 600 złotych?

—————

Hejka, kuchenne świry! Mam pytanie - jaki sprzęt kupić, gdy w domu nie mam tradycyjnego piekarnika, a chcę trochę zmniejszyć ilość zużywanej ilości oliwy do obiadu?

Szukam sprzętu dla jednej, ale ważne, żeby chociaż z pół kilo kurczaka weszło na raz; plus fajnie, jakby się jeszcze warzywa na patelnie zmieściły, ale ewentualnie mogę to rozłożyć na dwie tury. Dziewięć na dziesięć obiadów, to właśnie wyżej wspomniana pierś z kurczaka lub ryba wraz z warzywami na patelnie, ziemniaczkami, czy innymi podobnymi rzeczami, które jedzą chłopy, które przestały jeść "pitckę z biedry".

Co do budżetu, to chciałbym się zmieścić do 600 złotych, ale wiadomo, że tańszymi nie pogardzę i tak samo w drugą stronę - jeżeli dorzucę parę dyszek, a będzie to jakaś niebo o ziemia do sprzętu z zakładanej pierwotnie półki cenowej, to jasne, że możecie podrzucić.

Jak robiłem research, to ile ludzi, tyle opinii. Jedni mówią, że airfryer jest najlepszym wyjściem, drudzy, że w sumie, to można kupić multicooka, ktoś inny, że po co Ci to, gdy możesz sobie sprawić mały piekarnik z termoobiegiem, kolejny wpis mówi o tym, że nic nie zastąpi patelni do grillowania, na co wchodzi ktoś jeszcze inny i mówi, że do tego najlepiej się sprawdza mu toster, w którym robi sernik, jak u babci (koniecznie bez rodzynek, chociaż - osobiście - wolę z!).

I domyślam się koniec końców, że tutaj może być podobnie, jak wyżej, ale chętnie rozpatrzę każdą opcję, która nada się perfekcyjnie do założonego przeze mnie celu, czyli kurczak/ryba + warzywa i mniej oliwy, niż tradycyjna patelnia.

#gotujzwykopem #odchudzanie #airfryer #kuchnia #kiciochpyta
  • 22