Wpis z mikrobloga

Hej, mam do Was pytanie o filmik z G2 na którym widać, jak smoki atakują zamek w Górniczej Dolinie.

Jak interpretujecie ten przerywnik filmowy? W sensie kiedy dochodzi do tego ataku? Bo według niektórych komentarzy, które kiedyś czytałem na necie, do ataku smoków dochodzi w momencie kiedy Bezimienny pierwszy raz wchodzi do Doliny i widzi Stary Obóz, czego dowodem ma być to, że filmik odpala się w momencie, jak dochodzimy do Starego Obozu, ale to jest dla mnie mega głupie, bo przecież orkowie nie daliby rady w tak krótkim czasie rozbić orkowych namiotów i ustawić taranu.

Mi się zawsze wydawało, że ten filmik przedstawia atak na Stary Obóz chwilę po upadku magicznej bariery, kiedy stacjonowali tam jeszcze ludzie Gomeza. W sumie lepiej byłoby, gdyby ten filmik odpalił się w momencie, jak Bezimienny rozmawiałby z jakimś świadkiem tego ataku, któremu udało się uciec poza obóz i zacząłby o tym opowiadać Bezimiennemu podczas dialogu (coś takiego, jak Saturas gdy w NK spotyka bohatera, to mu przypomina kradzież energii z kopca rudy i pojawia się filmik z pierwszej części).

#gothic
maciorqa - Hej, mam do Was pytanie o filmik z G2 na którym widać, jak smoki atakują z...
  • 4
@maciorqa źle to interpretujesz, oblężenie przez orków już trwało, a w trakcie smoki przypuściły atak. Nie bez powodu w GD pojawiamy się zawsze w nocy, po to żeby zobaczyć atak orków. Jakby PB umieściło jakiś wpis w dzienniku jak w przypadku cutscenki z krukiem, który zamyka się w świątyni lub z przyzwania śniącego, to by ta nieścisłość została rozwiązana
@maciorqa: zmiana czasu na noc i film w nocy mogą sugerować, że dzieje się to przed wejściem Beziego do Górniczej Doliny

Natomiast m.in. dialog z Jerganem przeczy twojej tezie, że to się działo sprzed przybycia paladynów

- Czemu tu tak stoisz?
- Przychodzę z zamku. Przysłali mnie, żebym poszukał zaginionych i sprawdził teren.
- Zaginionych?
- Niektórzy uciekli, kiedy zaatakowały smoki. Większości się nie udało - no i nic dziwnego!
-
Jak interpretujecie ten przerywnik filmowy?


@maciorqa: Aktualnie? Klasyczne u Piranii "zróbmy coś fajnego, a potem się pomyśli jak to dopasować". Według świata przedstawionego? Niekoniecznie w tym momencie jak Bezimienny wchodzi do doliny, ale na pewno w niedalekiej przeszłości i na pewno ma on przedstawiać atak na ludzi Garonda.

Jergan jak się pyta o okolicę mówi, że "Orkowie oblegają zamek od kilku tygodni, a smoki gdzieś się ukrywają". "Ukrywające się smoki" średnio