Wpis z mikrobloga

Jak sobie radzicie z rurami na ścieki i wodę w deweloperskich mieszkaniach, jeśli nie są wkute a pozastawiane na powierzchni? Wkuwacie w ścianę? Zostawiacie jak jest na wierzchu? Zabudowa gipsem?
#!$%@? mnie strasznie to, po #!$%@? w ogóle to robią, skoro nic nie zrobić z tym i trzeba przerabiać i tracić gwarancję i ryzykować zalaniem sąsiada.
#nieruchomosci #remontujzwykopem
  • 18
a nie boisz się że po przeróbce będzie nieszczelne i zalejesz kogoś?


@najbardziej-lysy: jeśli będzie to robił pijany pan Kazio, co "na tej całej hydraulice też się zna", rurki docinał siekierą, a zgrzewał zapalniczką, to tak, może być nieszczelne. Jeśli zaś robota będzie zrobiona porządnie, to nieszczelne nie ma być prawa.
to nieszczelne nie ma być prawa.


@Jarek_P: chyba, że za jakiś czas. ;)

Sam widziałem już kilka razy że całkiem dobrze zrobiona instalacja, z całkiem dobrych materiałow ... i po paru latach cieknie. Konkretnie kolanko po prostu wyszlifowane od wewnątrz do postaci sitka, nie wiem czy od piasku w wodzie, czy od kawitacji jakieś (bo powstał układ rezonansowy akurat tam skupiajacy się) - ale w efekcie metal w kolanku jakby był
Konkretnie kolanko po prostu wyszlifowane od wewnątrz do postaci sitka,


@hrumque: instalacja miedziana, prawda? A to tak, kiepska miedź i twarda lub zanieczyszczona woda mogą dać takie skutki, widziałem osobiście. No ale który deweloper w mieszkaniówce instalacje z miedzi robi. Ogólnie mam wrażenie, że miedź obecnie stała się niszowym materiałem wykorzystywanym chyba tylko do instalacji, które mają z jakichś przyczyn być ładne, bo wygląd to chyba obecnie jej jedyna zaleta, poza