Wpis z mikrobloga

Scrum is Inevitable, perełka wygrzebana na reddicie - https://guseyn.com/html/posts/scrum.html

5 lat pracuję w firmie, gdzie połowa ludzi nigdy o scrumie, agile, etc. nie słyszała. Firma jest największym dostawcą SoC dla smartphonów i nadal się rozwija. Za tą pseudoreligią oraz za jej fałszywymi prorokami (i bzdurami, które wygadują), absolutnie nie tęsknie.

#programowanie #programista15k #pracait
  • 24
@Jaslanin: wygląda na to że tym co Ci najbardziej przeszkadza jest wyzysk i mikrozarządzanie, a nie scrum sam w sobie, który jest jak skalpel, w złych rękach szkodzi.
Dlatego ciekaw jestem jakie proponujesz rozwiązanie, aby ułatwić życie sobie i znajomym z branży?
@MilionoweMultikonto: analizuje scruma by go zoptymalizować w celu maksymalizacji produktywności, szczególnie zależy mi na tym by zwiększyć produktywność, a dokładniej godzin i rezultatów. Interesuje mnie to jak osiągnąć taki kierat pracy jakie są w stanie wycisnąć firmy FAANG, Elon Musk w twitterze, spacex, tesla. Czy Chińskie odpowiedniki w postaci alibaba, tencent, tiktok które mają tryb pracy 966. Moim celem jest uzyskanie produktywności 80-100h tygodniowo z zasobu ludzkiego przez kilka lat. Żeby
@MilionoweMultikonto podziwiam cierpliwość za odpowiadanie na te wszystkie wysrywy.
Jesteś Scrum masterem?
Czasami jak ludzie tutaj piszą jak to u nich wygląda to można się załamać. Daily które trwa od 40 min do 2 godz, ze wszystkimi menedzerami którzy odpytuja. I wszystko to przez Scruma, bo inaczej przecież by nie pytali.
Tak jak napisałeś to jest tylko narzędzie jak skalpel. Jak w projekcie potrzeba młotka albo jak pracownicy to budowlańcy to skalpel