Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak byłem na konferencji na Ukrainie i ze mną w pokoju był student i chciał zadzwonić o coś na recepcję i nie miał pojęcia jak obsłużyć hotelowy telefon (jeszcze z okrągłą tablicą do wybierania numeru, hotel przedpotopowy).


@djtartini1: Teź nie wiem czy bym dobrze wykręcił numer, a mam ponad 30 lat. Nigdy z takiego nie korzystałem.
@rainonfray: oczywiście że tak będzie. Tanie słuchawki nie mają zwykle kabla, a fizyczne nośniki danych wyszły z użycia ponad dekadę temu. Dla większości współczesnej młodzieży nawet pendrive jest egzotyczny.
Nie chodzi o to że chce żeby mu się strona załadowała 0,1 ms szybciej, tylko żeby musiał czekać 3 sekundy zamiast 15 sekund. To jest różnica.


Po prostu reszta technologii też idzie do przodu. Kiedyś filmy w 360p były ok. Teraz wszyscy oglądają 1080p albo 4k. Przy tym WiFi nie wyrabia, musi być kabel.


@mk321: xDDDDDDDDDDDDDDD ale wiesz, że miliony ludzi mieszka w miastach i ogólnie w cywilizacji, a nie tak
Bluetooth ssie. Słuchawki HyperX nawet wyraźnie mają zaznaczone w instrukcji, że lepszy dźwięk jest po kablu.


@bukimi: jak twoje słuchaweczki i urządzenie obsługują jakiś biedacki kodek to tak xD
@GrzegorzPorada uber bomerskie #!$%@?. Oczywiście ze tak będzie, oczywiście


@rainonfray: oczywiście, że tak będzie bo w dzisiejszch czasach słuchawki nie mają już tak podwójnych przewodów w oddzielnych "ekranach", teraz wszystko leci "jednym kablem". wiesz, co mam na myśli.

@mk321: nie widzialem zeby ktos podlaczal kabel od internetu chyba od dekady typie


@kinesin1000: ty sam jesteś #!$%@? dobra dekada xD
winsxspl - > @GrzegorzPorada uber bomerskie #!$%@?. Oczywiście ze tak będzie, oczywiś...

źródło: Screenshot 2023-11-27 175631

Pobierz
@bukimi: jak twoje słuchaweczki i urządzenie obsługują jakiś biedacki kodek to tak xD


@SmakoszKotow: nom, i póki masz baterię xD
tak, używam słuchawek na BT4.2, mam w laptopie i telefonach BT5 i co z tego, jak najpierw trzeba je włączyć, sparować a jak padną to naładować, a nie dwie sekundy na podłączenie i słuchasz ile chcesz bez obaw że po 8h przestaną grać, a jakość analogowa wcale dużo nie odbiega
Może i są, tylko dlaczego dzieje się z nimi to samo co z hulajnogami i ludzie gubią po jednej gdzie popadnie?


@genesis2303: @filip8192 rozumiem problem, dlatego żonie kupiłem tanie słuchawki bluetooth z przewodem :)
Mi się nie zdarzyło zgubić ani nie widziałem nigdy pojedynczych słuchawek na ulicy.

a nie dwie sekundy na podłączenie i słuchasz


@winsxspl: no i jeszcze dolicz pół minuty na rozplątanie przewodów, przypadkowe zahaczenie i szarpnięcie, delikatne
osiemnastowiecznej wsi z internetem 512kb/s?


@wcfilmowe: o czym ty piszesz?

Mówię że WiFi nie wyrabia, a sam internet tak (jak go podłączysz kablem).

To ty mieszkasz na wsi, gdzie masz internet 512 Kb/s i ci bez różnicy czy podłączysz kablem czy WiFi, bo i tak prędkość taka sama.

Ja mam 1 Gb/s i ping 2 ms do wielu serwerów, więc robi mi dużą różnicę, że na WiFi film w 4k 120
@NieBendePrasowac: tez tak myslalem z audio rok temu. O dziwo po zrobieniu paru slepych testowtestow zauwazam roznice i to nie takie. W ponad 70% wskazywalem kabel jako lepszy. Nie ma to znaczenia jesli przesylasz caly plik na odtwarzacz i juz z niego puszczasz. A i tak robilem to z raczej slabymi sluchawkami (aktualne bose qc)
@NieBendePrasowac: no ja właśnie widziałem trochę tego na ulicach, jeśli na wykopie niektórych triggerują jednorazowe e-fajki to te słuchawki tak samo powinny, bo taka bateria prosto do ziemi to tak średnio z taką zwykłą prawdziwą ekologią. Tak nawiasem to kabel może ci się plątać przy pchełkach, przy nausznych jeśli nie są z bazaru z lat 90 to raczej stosuje się dzisiaj albo grubsze kable, albo z takim jakby karbowaniem/nacięciami wzdłuż kabli,
@winsxspl: no i jeszcze dolicz pół minuty na rozplątanie przewodów, przypadkowe zahaczenie i szarpnięcie, delikatne muśnięcie kabla jest już słyszalne. Kupiłem średniej klasy dokanałowe TWS i przy pracy stacjonarnej przy kompie są zdecydowanie wygodniejsze niż headset.


@NieBendePrasowac: są różne opcje na rozplątywanie przewodów, np. pic rel. fakt, one nieco ciągną, ale to zależy od stopnia użytkowania i warunków w domu (guma 'ekranu' może zmięknąć). no, oczywiście też zależy jakie słuchawki
winsxspl - >@winsxspl: no i jeszcze dolicz pół minuty na rozplątanie przewodów, przyp...

źródło: 66e9120045f097d6d3e833678985

Pobierz
Ja mam 1 Gb/s i ping 2 ms do wielu serwerów, więc robi mi dużą różnicę, że na WiFi film w 4k 120 FPS mi się buforuje i co chwila tnie, a na kablu normalnie działa.


@mk321: dużo zależy od sieciówki. mam łącze 600, w lapku mam ac/ax i różnica prędkości jest niewielka względem kabla. co innego, jeśli chodzi o stabilność i ping - tutaj kabel wręcz miażdży bezprzewodowość
@mk321: no i jeszcze to że kablowe słuchawki są dużo tańsze, a taniej dokupić adapter bluetooth za kilka złotych do kablowych niż dopłacać setki złotych do dodatkowego bluetooth w słuchawkach.
aktualne bose qc


@BarbiSuzuki: nie wiem dokładnie jaki to model, ale widziałem na kilku stronach, że obsługiwany kodek bluetooth to SBC, o innych nie było wzmianki.
Podejrzewam że przy aptX hd lub ldac różnica powinna być praktycznie niezauwazalna.

Swoją drogą, jak taki ślepy test przeprowadziłeś? Z pomocą kolegi czy jakiś program losowo przełączał źródło z jacka na bluetooth?
za pare lat dzieciaki się będą pytać co to za nitki idą z jego uszu do jakiegoś pudełka...

@GrzegorzPorada: To mocno prawdopodobne. Już teraz wielu młodych ludzi, nawet już nastolatków nie umie odczytywać wskazań analogowych zegarów tarczowych. Znają tylko cyfrowy zapis xD
za pare lat dzieciaki się będą pytać co to za nitki idą z jego uszu do jakiegoś pudełka...


@GrzegorzPorada: za parę lat dzieciaki będą się pytać dlaczego jedna słuchawka im nie działa albo nie mają takiej opcji jak Radio FM w smartfonie i co jest do tego potrzebne. Kto będzie chciał wiedzieć, to się dowie, a powierzchowni płytcy użytkownicy pozostaną ze starym-nowoczesnym sprzętem, który nie ma takiej funkcjonalności.