Wpis z mikrobloga

Siema Mirki i Mirabelki, potrzebuje porady od ludzi ogarniętych w temacie. Obecnie pracuje jako mobile dev i jestem we wczesnej 20-stce. Kaskę dostaję naprawdę w porządku jak mój exp, szefostwo w porządku. Jednak dziwnie się czuje z myślą że moja specjalizacja rozwija się w stronę mocno technicznej, czyli jako typowy programista spędzający 8h lub więcej, na klepaniu tasków jednych bardziej ciekawych innych mniej. Ciągle rozwijam swoje skillsy jako dev, ale obecnie mam poczucie że stoję na rozdrożu.
Od zawsze miałem wrażenie że jestem bardziej stworzony do zadań bardziej humanistycznych, mam poczucie że dobrze się komunikuję, lubię przeprowadzać prezentacje, lubię uczyć się języków. Dalej nie jestem ekstrawertykiem, co to to nie, ale kisić się cały czas przy kompie nie lubię. Obecnie po skończeniu inżynierki z infy studiuje finanse i rachunkowość.
Do meritum
Co sądzicie o przebranżowieniu w stronę konsultanta SAP lub programisty ABAP, myślę że jestem jeszcze w wieku w którym mogę się pogodzić ze zmniejszeniem zarobków. Zdaję sobie sprawę że jako konsultant mogę być często w delegacji, jednak patrzę na to pozytywnie (przynajmniej dopóki mi nie zbrzydnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Czy warto w waszej subiektywnej opinii zrobić ten krok? Jak branża ERP ma się do software developmentu i jakie są w niej perspektywy?
Co waszym zdaniem można łatwo przeoczyć myśląc o zmianie?
Jeśli już się zdecyduje co mnie czeka przez pierwsze 2-4 lata?

#sap #programista15k #programowanie #pracait
  • 8
  • Odpowiedz
idź do firmy konsultingowej IT, w takich firmach poza umiejętnościami technicznymi wymagają miękich, a jak się sprawdzisz to możesz iść czysto w to, mając to podłoże techniczne. Czyli szukaj konsulting IT, trochę tego jest w Polsce, good luck ;)
  • Odpowiedz
Od zawsze miałem wrażenie że jestem bardziej stworzony do zadań bardziej humanistycznych, mam poczucie że dobrze się komunikuję, lubię przeprowadzać prezentacje, lubię uczyć się języków.


@V0n_steinner: możesz zawsze za X lat zostać architektem, wtedy będziesz siedział 8h na spotkaniach i sklejał bloczki dla klientów i devów
  • Odpowiedz
@V0n_steinner: Pamiętaj że droga z umiejętności technicznych w miękkie jest w jedną stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miękkie zawsze zdążysz sobie wyrobić, a powrót do twardych które się nie w pełni wykształciły (zakładam że kodujesz mniej niż 5 lat na cały etat) po przerwie będzie ciężki.

Inna sprawa - jeśli nie masz ambicji i predyspozycji do bycia menadżerem lub przedsiębiorcą to zawsze łatwiejszy kawałek chleba to umiejętności
  • Odpowiedz
@V0n_steinner: @ElMatadore dokładnie SAP to gówno, a wszyscy konsultanci z SAP'a po drugiej stronie z którymi miałem nieprzyjemność pracować byli bardziej #!$%@?ęci od poprzednich. Ich poczucie o swojej nieomylności i ogólnie brak czasu na cokolwiek to tylko wierzchołek góry lodowej, który sprowadza się do "nie da się" / "nie mam na to funduszy, żeby to zmienić"
  • Odpowiedz
@V0n_steinner: bo koledzy mają przykre doświadczenia osobiste i sobie tutaj używają. To co mówisz brzmi rozsądnie i bycie konsultantem SAP brzmi jak naturalna droga, konsultant SAP nadal jest mocno techniczny i również blisko ludzi nietechnicznych, skillsy komunikacyjne bardzo użyteczne. Moim zdaniem warto żebyś spróbował jasno mówiąc na starcie jakie są twoje oczekiwania, żeby cię nie wpuszczono w rolę programisty zamkniętego w biurze/domu, ale dano też konsulting do rąk. Jeśli się okaże,
  • Odpowiedz