Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki.
Wysłałem siostrze paczkę z Australii do Polski. Paczka doszła do kraju, teoretycznie niby nie zastali nikogo i paczka leży teraz na poczcie. Sprawdziłe po trackingu, jednakże siostra sprawdzała skrzynkę i nie ma tam awizo. Na wszelki wypadek paczkę ubezpieczyłem. Siostra dziś pójdzie odebrać, o ile rzeczywiście tam paczka jest. Gdyby nie fakt, że dostałem maila z Poczty Australijskiej, to bym nawet nie wiedział, ze była próba doręczenia.
Czy to normalne, że nawet nie dali awizo? Mam nadzieję, że jej nikt tam nie ukradł. Pierwsze co pomyślałem, to, że ktoś na poczcie stwierdził, że jak nikt nie odbierze, to przepadnie i ją sobie weźmie.

Przy odbiorze siostra może legitnie sprawdzić zawartość i jakby coś było nie tak, to wystarczy jakieś pismo z PP? Czy są jakieś specjalne procedury?

#pocztapolska #poczta #awizo #kurier #inpost
  • 4
@Bury_Zenon:
Jak podałeś nr telefonu lub adres email, to awizo może być elektroniczne w postaci sms-a lub maila (nie zostawia się wtedy papierowego awiza).

Co do sprawdzenia zawartości, to można to zrobić, jak paczka nosi ślady uszkodzenia. W innym przypadku ma się 7 dni na zgłoszenie uszkodzenia zawartości niewidocznych z zewnątrz.
Jeżeli zaś chodzi o ewentualną reklamację, to składasz ją u siebie do poczty australijskiej.