Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak w 2013 albo 2014 w #januszex w którym pracowałem szefuńcio zainstalował program do kontroli czasu pracy. Mówię mu no ale ja mam admina na stacji a on że nie można tego programu odinstalować nawet z adminem bo trzeba znać hasło xd jak pokazałem mu że można po prostu wstrzymać proces i bez tego normalnie pracować to na drugi dzień tego śmiesznego programiku nie było. Teraz jestem już w drugim #korposwiat i nikt w takie debilizmy się nie bawi nawet #scrum i sprintów nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pracait #programista15k
  • 1
@BedeKsiedzemJakMojTata: albo nawet nie wiesz o tym :-) dla niektórych korpo monitorowanie po metadanych slacka, tems, jira, vpn jest wystarczające: https://www.nytimes.com/wirecutter/blog/how-your-boss-can-spy-on-you/
inne korzystają z systemów masowego zarządzania komputerami by zainstalować nad systemem operacyjnym np. przez intel management engine, dell chyba ma coś swojego, a dla maca przez ten ich remote management chyba MDM się to nazywa, działa to nad OSem więc nie wyłączysz w prosty sposób z poziomu OS