Wpis z mikrobloga

Szefie, Home Assistant i Kontroler Omada i z czasem pare innych głupot - warto na tej zasadzie na Proxmox jako kontenery a nie całe VMki?
Tutaj trafiłem na takie rekomendacje: https://www.reddit.com/r/selfhosted/comments/11psu04/proxmox_or_ubuntu_serverdocker_for_my_home_server/
Niektórzy na Dockerze albo wręcz Docker w Proxmoxie (juz chyba wole te LXC)

I osobiście - czy wolicie jednak dedykowany sprzęt na te cele z osobna? Home Assistant i tak musi być na podobnej zasadzie postawiony przecież. Jedynie Omada ma serio kontrolery fizyczne.

#proxmox #linux #siecikomputerowe #pytaniedoeksperta #kontenery #docker #homeassistant #homelab #smarthome #serwery
Saeglopur - Szefie, Home Assistant i Kontroler Omada i z czasem pare innych głupot - ...
  • 15
  • 0
@niedopieczonyniepodatnynalek Ooo a biorę parę urządzeń Aqary pod uwagę - ciężko z integracją? Polecasz jakieś kamery, mi strasznie śmiecą identyfikacją ruchu - na najniższym człowieka nie wyłapią ale lecącego robaka tak ;D
Pochwal się mniej więcej jaki serwerek i czy coś jeszcze na nim masz :)
Serwerów w domu mam kilka. Aktualnie wszystko to, co musi chodzić 24/7 mam zwirtualizowane na Dell Wyse 5070 z Intel 5005 4 rdzeniowym z 8GB RAM.
Działa tam bez przerwy 7 kontenerów.

Z kamerami się jeszcze nie bawiłem. W domu jest jakaś Xiaomi - mogę sprawdzić na dniach jak jest z integracją.

Do rodziców zamawiałem monitoring od Hikvision z jakąś detekcją, ale nie wiem jak z ewentualną integracją.

Z tego co się
@Saeglopur: Mam HA i OMV na osobnych VM w Proxmoxie, jeden LXC z AdGuard Home. Na osobnej VM mam też dockera, gdzie siedzi Bitwarden i kilka kontenerów.

Do kamer będę Frigate teraz testował. Bawiłem się wcześniej MotionEye, ale zasobów zjadało sporo i jakość obrazu była gorsza niż bezpośrednio z kamery (zwykłe Xiaomi) - może trzeba by się bardziej w to zagłębić, ale jakoś czasu nie miałem.

Wszystko siedzi na Wyse 5070.
@Saeglopur: ja ostatnio stwierdziłem że lepiej wypada mi instalacja "czystego" debiana. Do wirtualek używam sobie cockpit, ale generalnie to co mi najbardziej potrzebne, czyli np plex, instaluje negatywnie, omadę mam w dockerze.
@pptg: po krótce - trzeba uruchomić usługę telnet i później z konsoli pobrać odpowiednie pliki. Ja u siebie jeszcze tego nie testowałem. Mam gdzieś w piwnicy 2 bramki Xiaomi i pewnie to od nich zacznę eksperymenty, ale to pieśń przyszłości jest...

Tutaj szczegóły odnośnie Aqary:

https://github.com/niceboygithub/AqaraGateway

PS daj znać jak poszło jeśli się za to zabierzesz. I pamiętaj o wyłączeniu telnetu po robocie :)
  • 0
@niedopieczonyniepodatnynalek: Czyli faktycznie unikać Aqary jednak i tyle :/ A szkoda bo mają sporo fajnych urządzeń jak np ten czujnik obecności.
Nazbierało ci sie bo wcześniej jechałeś na ich apce po prostu?

Do kamer będę Frigate teraz testował.


@jestemjakijestem1212: Hmmm czyli stosując proste kamery realnie przetwarzanie przesuwam na serwer - to ma sens znacznie większy, wygląda kurde ciekawie. Tylko kamery wtedy muszą nagrywać non stop, cały czas to musi iść
Saeglopur - @niedopieczonyniepodatnynalek: Czyli faktycznie unikać Aqary jednak i tyl...
@Saeglopur: czujniki obecności masz fajne na zigbee za 120-130 zł i bez problemu działają z HA z donglem Sonoffa czy innymi.

O Coralu myślałem, ale Frigate ma opcję wykorzystania GPU procków Intela do akceleracji, co daje sporego kopa i do moich potrzeb Coral to będzie aż nadto. A Akurat Wyse ma wspieranego procka, więc początkowo pójdę w tę stronę. Muszę tylko się za to zabrać ;)

Kamery nie muszą nagrywać cały
@Saeglopur: dokładnie tak. Aqare zaczynałem kompletować od czujek otwarcia, a po czasie miałem już tyle akcesoriów z ekosystemu Aqary, że tak zostało.
Co do kamer - jeśli koniecznie po wifi, to APków szukaj takich co obsługują protokół management frame protection, aby maksymalnie utrudnić ataki typu deauth.
Osobiście u siebie monitoring po kablach będę rozprowadzać.
  • 0
@niedopieczonyniepodatnynalek: @jestemjakijestem1212 Super, mega konkrety! :)

Co do kamer - jeśli koniecznie po wifi, to APków szukaj takich co obsługują protokół management frame protection, aby maksymalnie utrudnić ataki typu deauth.


@niedopieczonyniepodatnynalek: Dotąd próbuje kablami, czasem wifi bo jeszcze wszystko zmieniam i dostosowuje ale cel jest z PoE wszędzie bo przecież i tak trzeba prąd doprowadzić. Kamery wifi z samym tylko zasilaniem by mi ułatwiły troche bo mam po prostu specyficzny