Wpis z mikrobloga

Od piątku w całym domu nie działają grzejniki. O tyle dobrze że w pokoju mam nieszczelne okno. Wiaterek przypomniał mi że już pora wstawać. Siedzę w kuchni, grzeje się piekarnikiem i pije herbatkę. Godzinę temu w tej kuchni spotkałem kolegów z litwy, wczoraj się pobili, nie wiem dlaczego, zresztą niespecjalnie mnie to obchodzi. O 21:00 muszę pójść przez las, żeby na 22:00 być w pracy, przynajmniej tam jest ciepło.

#emigracja #niemcy #swstory #dziendobry
SaintWykopek - Od piątku w całym domu nie działają grzejniki. O tyle dobrze że w poko...

źródło: temp_file4090170198661717294

Pobierz
  • 52
  • 11
@Zarzutkkake Jeszcze dwa miesiące temu mieszkałem z typem który siedział za zabójstwo, później go wypuścili i znowu zamknęli bo dźgnął nożem jakiegoś konfidenta. Po wódce lubił mówić że mnie zgwałci albo zabije. Zgłosiłem to i przeniosłem się na inny hotel, praca jest w porządku, a ja mam jednoosobowy pokój i szybkie wi-fi. Zarabiam koło 1400€, trochę mało jednak mam dość patologii i kradzieży. Mój pokój, mój klucz, a to co dzieje
SaintWykopek - @Zarzutkkake Jeszcze dwa miesiące temu mieszkałem z typem który siedzi...

źródło: temp_file820022229381003093

Pobierz
  • 1
@Zarzutkkake W pracy czasem trzeba się odezwać po angielsku, liczyć + trochę słów po niemiecku też musiałem się nauczyć, bardziej na siłę niż z ambicji bo słyszałem je po tysiąc razy. Wracając do domu zamykam się w pokoju i z niego nie wychodzę, a na produkcji nosimy zatyczki do uszu, żeby nie ogłuchnąć od tych maszyn. Wydaje mi się że tak za pół roku będę gotowy na luźne rozmowy.
SaintWykopek - @Zarzutkkake W pracy czasem trzeba się odezwać po angielsku, liczyć + ...
  • 3
to ogarnij sie i jak bedziesz gotów to szukasz roboty bezposrednio a nie przez agencje.


@Zarzutkkake Nie zgodzę się z tobą. Moja poprzednia praca była bezpośrednio u niemca. 9€ za godzinę, nie puszczanie nas na pauzy, 10-12h pracy dziennie. Robota do sznela od poniedziałku do niedzieli, brak ubrań ochronnych, blizny po bieganiu z różami - super. Robiłem też w kolonii jako tam niby pomocnik spawacza na elektrowni weglowejy, 11€, A1 i straszny
SaintWykopek - >to ogarnij sie i jak bedziesz gotów to szukasz roboty bezposrednio a ...

źródło: temp_file7677197026771758597

Pobierz
@SaintWykopek ale nie mówimy tu o gówno robotach. U mnie pomocnik dostaje 14€ za podawanie kabla.
Niemiec za głowę płaci dwa razy tyle co tobie agencja. I jesli masz teraz te 1400 na reke to agencja dostaje spokojnie ze 3000€.
Ani wtedy ani teraz nie byles ogarniety bo szukasz gówno roboty w ktorych nic nie osiagniesz.
Aczkolwiek mi teraz pracownicy narzekają, że nie mogą krotkich spodenek ubierac do pracy bo bhp a
@SaintWykopek: Jeżeli nie płacisz za prąd (a podejrzewam, że nie skoro to kwatera od pracodawcy), to polecam takie cudowne urządzenie. Jest dostępne za grosze w chinczykach, więc nawet jak się przeniesiesz gdzieś, to nie szkoda zostawić. Ewentualnie jeśli byłoby Ci szkoda, to mała farelka. W wypadku farelki jednak, skuteczność znacznie mniejsza, głośno szumi i pobiera więcej prądu. Za to tańsza i łatwo przenośna. Kiedyś właściciel mieszkania, które wynajmowałem powiedział, że nie
sierramikebravo - @SaintWykopek: Jeżeli nie płacisz za prąd (a podejrzewam, że nie sk...

źródło: e94c945ec027b5957fd6edc30baa525f

Pobierz
@SaintWykopek przypomniałeś mi czasy jak na wakacje w technikum pojechałem do Holandii pakować urządzenia od appla. Raz gasiłem jednego wspolokatora, bo po tygodniowym maratonie amfetaminowym troszku mu się przysnęło na siedząco na kanapie w "salonie". Debil postawił za sobą farelkę na oparciu, żeby się ogrzać, ale niestety była ona przykryta delikatnie zasłoną z okna i zapaliła się ona razem z nim. Jak #!$%@?łem go kocem to tylko na chwilę otworzył oko i