Wpis z mikrobloga

Od piątku w całym domu nie działają grzejniki. O tyle dobrze że w pokoju mam nieszczelne okno. Wiaterek przypomniał mi że już pora wstawać. Siedzę w kuchni, grzeje się piekarnikiem i pije herbatkę. Godzinę temu w tej kuchni spotkałem kolegów z litwy, wczoraj się pobili, nie wiem dlaczego, zresztą niespecjalnie mnie to obchodzi. O 21:00 muszę pójść przez las, żeby na 22:00 być w pracy, przynajmniej tam jest ciepło.

#emigracja #niemcy #swstory #dziendobry
SaintWykopek - Od piątku w całym domu nie działają grzejniki. O tyle dobrze że w poko...

źródło: temp_file4090170198661717294

Pobierz
  • 52
@SaintWykopek 8€ raz dostal jeden, ktory mocno cwaniakował i nie popracowal zbyt długo. Na dzien dobry kazdy dostaje 14€. Jesli tego nie docenia to robi wypad i ma odliczone za mieszkanie, a jak mnie #!$%@? to podlicze mu godziny efektywnej pracy i wyjdzie z drobnymi. Niektorzy są zbyt wymagający a od siebie nie dają nic. Po miesiącu idzie 15€ jeśli juz cos umie. Elektrycy zaczynają od 20 i pną sie w górę.
@Zarzutkkake: Prawda, ja w 2018 jako pomocnik Elektryka (po techniku informatycznym xD) startowalem od 14Brutto + oplacony pokoj jednoosobowy w motelu. Od roku sciagnalem 4 osoby z PL w celu polepszenia bytu (wszyscy po technikum/liceum bez matury + gownoprace typu Zabka), nikt z nich ani slowa po niemiecku ani angielsku - wszystkim zalatwilem prace na umowe w roznych firmach, 2 osoby do magazynu (start grudzien 2022 - 14,5eur BRUTTO na start
@Kordianyt e tam prawda. Pewnie zarzutka.
Ale dzięki takim ludziom jak nawet @joekey agencje dobrze zarabiają bo sypną mu 11€ i każdy zadowolony. Niemiec za elektryka płaci srednio 40€ a za brygadziste z niemieckim 68€.
Pomocników nie chcą. No i warto wbić sie do jakiejś wielkiej firmy. My przez agencje 3 tygodnie robiliśmy. Ja ze swoim angielskim jakoś sie dogadałem a obecbie wszystkie sprawy ogarnia moja żona, która szprecha normalnie po niemiecku.
@Zarzutkkake:Jak ktos chce robote, potrafi obslugiwac narzedzia elektryczne i ma podstawy logicznego myslenia zapraszam na kontakt priv - praca od poniedzialku do piatku, wyjazd w niedziele w nocy z miejscowosci Legnica i start pracy w poniedzialek o 7:00 w losowym miescie na terenie Niemiec, pracujecie po 10-12h dziennie i macie zapewnione miejsce w hotelu + dojazd i powrot z pracy i do PL, wracacie w piatek wieczorem po pracy (przewaznie 22
@SaintWykopek: Nie znam cie, nie wiem jak wyglada twoja sytuacja - ale serdecznie polecam jak jestes singlem, nie masz chorych rodzicow itp - ucz sie niemieckiego do minimum B1 i cisnij robic Ausbildung w Niemczech (na zawody typu piekarz/murarz to wystarcza, i tak bedziesz sie uczyc w trakcie na biezaco) i w ten sposob po 2 latach nauki (za ktora ci zaplaca) idziesz do piekarni czy cukierni i tez 2k EUR
Kordianyt - @SaintWykopek: Nie znam cie, nie wiem jak wyglada twoja sytuacja - ale se...

źródło: Screenshot 2023-12-03 095933

Pobierz
@7160: Praca w markecie, wykladanie towaru, przebudowa regalow, robienie "wysepek" czy "standow" pokazowych (praca zawsze w markecie budowlanym ktory jest przygotowywany do otwarcia) i trzeba np zbudowac altanke pokazowa dla klientow w wybranym miejscu. W srodku marketu normalnie cieplo, ubikacje chodza i jakas kantyna z jedzeniem (za dodatkowa oplata) tez jest

PS: Jak tak sie interesowales to mogles napisac na pv
@Zarzutkkake: „No i żeby nie było to preferuje tu ludzi na własnej działalności bo mam mniej roboty przy przyjmowaniu jak i wyjebywaniu ich„
I wszystko w temacie…jeśli chodzi o samozatrudnienie to 14€ przy takiej formie współpracy jest wyzyskiem…zobacz jakie są stawki netto minimalne w oparciu o umowę etc a później się wypowiadaj to może uda ci się brzmieć bardziej sensownie…

„Ale dzięki takim ludziom jak nawet @joekey agencje dobrze zarabiają bo
@joekey preferuje to nie znaczy, że to jest wymóg. Wiem doskonale, że jak ktoś miałby na działalności dostać 14€ to niech lepiej siedzi w domu w polsce. Ale jak przyjmuje przykładowo ekipe trzech osób to wole ich wziąć na takiej zasadzie, że jeden z nich wystawia mi fakture za całą trójkę.

Jeśli dla ciebie praca na działalności w niemczech to wyzysk a praca za 1400€ jest git to nie mamy o czym