Wpis z mikrobloga

Czy dopłaty mogą w jakiś sposób być już uruchomione w trakcie budowy?


@Jcmg: Nie mogą, dopiero po przeniesieniu własności czyli po akcie notarialnym.

stoję przed ważna decyzja dotycząca kredytu hipotecznego w programie 2%.


Brać i się nie bać.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Czasem nie od momentu ukończenia budynku uruchamiane są dopłaty? Przeniesienie własności może jeszcze się odbyć ładnych parę miesięcy po odbiorze mieszkania z tego co się orientuje. Chyba, że coś pomieszałem?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@messindowski: No właśnie tez tak czytałem i zrezygnowałem z opcji zakupu, bo musiałbym płacić 2 lata raty odsetkowe bez dopłat co daje spora kwotę. Jednak doradca mi mówił, ze można złożyć wniosek żeby od razu były dopłaty co wydaje mi się dziwnie bo nigdzie takiej informacji nie znalazłem
  • Odpowiedz
Jednak doradca mi mówił, ze można złożyć wniosek żeby od razu były dopłaty co wydaje mi się dziwnie bo nigdzie takiej informacji nie znalazłem


@Jcmg: możesz złożyć wniosek o przejście na kap-odstkowe z dopłatą po wypłacie 100% kredytu, ale jeszcze przed przeniesieniem mieszkania
  • Odpowiedz
@Jcmg: Dogadaj się z deweloperem tak żebyś zapłacił 10% na początku i 90% przy odbiorze mieszkania. Wtedy dopłaty w trakcie budowy nie będą takie istotne.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@wetorek2: czyli wprowadził mnie w błąd xd mówił ze w aliorze bo tam jest największa szansa, ze dostane kredyt mogę uruchomić dopłaty np po 1 czy 2 transzy
  • Odpowiedz
Brzmi pięknie, ale nikt na to nie pójdzie xd


@Jcmg: W takim razie 20/20/60. Jeżeli nie spróbujesz to deweloper sam z tym pomysłem nie wyjdzie.
  • Odpowiedz