Wpis z mikrobloga

@DrGreen_2: Nawet jak usunę, to byłoby fajnie stosować pastę, która choć w niewielkim stopniu zapobiega powstawaniu kamienia. Mam wrażenie, że jak używałem typowo marketowych Oral-B czy innych Colgate'ów, to problemu nie miałem, a zaczął się, jak się przerzuciłem na pasty bez fluoru, od wielu miesięcy ziołowo-przyprawowe Dabur.
  • Odpowiedz
@DrGreen_2: człowieku wlej ocet jabłkowy do zakamienionego czajnika i zobacz co sie po kilku minutach stanie, testowałes to rozwiazanie ? jesli nie to po co sie wogole wypowiadasz ?
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: mam zęby w perfekcyjnym stanie, myję zęby minimum 4 razy dziennie i potrafie sam sprawdzić ich stan. Tak cięzko kupić zestaw lusterek dentystycznych na ali za 4$ ?
  • Odpowiedz
@Barte: tego nie wiesz, bo nie chodzisz do dentysty od 20 lat xD Ja jestem dentystą i sama sobie przeglądu nie robię, tylko idę do kolegi dentysty.

Tak ciężko używać mózgu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Barte: no dlaczego? Bo wiem że niskie pH jamy ustnej powoduje utratę jonów wapnia i fosforanowych z tkanek zęba, czyli ich demineralizację, a przy dłuższym okresie przewagi demineralizacji dochodzi do trwałego uszkdozenia szkliwa? To masz rację, właśnie dlatego uważam że to szkodliwe.

Dziwne, nie odpowiedziałeś na to, że jako dentysta sama nie robię sobie przeglądu, bo się nie da dobrze zrobić. I ty uważasz, że używasz mózgu, serio? xD
  • Odpowiedz