Wpis z mikrobloga

Ostatnio dołączyłem do fajnego międzynarodowego zespołu w którego skład wchodzi 3 niemców, francuz, 2 polaków i paru zarządzających z USA.

Gdyby nie fakt, że mają polskie nazwisko to bym nie wiedział, że to Polacy bo jak inni mają na slacku ustawioną swoją lokalizacje typu Miasto, Kraj to te dwa ancymony mają "European Union" xD No ale dobra widzę polskie nazwisko to zagadałem czy są polakami i przeszliśmy na polski. Wyszło, że siedzą w gdansku i warszawie więc tu mam kolejne "XD" na twarzy bo strefę czasową mają ustawioną na "Berlin" zamiast "Warsaw" xD

Pierwsze spotkania i myślę sobie Ci ludzie z USA są jakoś zakochani w niemczech bo praktycznie ciągle zagadują niemców co tam w niemczech. No ale po kilku tygodniach dowiedziałem się czemu tak jest, Niemcy i francuz ciągle mówią co robią lub będą robić w weekend typu "a tu idę na koncert", "będzie festiwal", "śnieg spadł patrzcie jestem na nartach" itp więc dlatego goście z USA ciągle ich zagadują a Polacy siedzą jak takie myszy pod miotłą.
Ja po tygodniu zacząłem działać jak reszta normalnych ludzi, czyli mówiłem/pokazywałem co ciekawego robię w Polsce to ludzie z zachodu zaczęli zagadywać mnie o nasz kraj i komplementować. Sprawdziłem też historię slacka to tylko ci dwaj fajnopolacy nigdy nic nie wstawili co się dzieje w Polsce a reszta luźno gada o swoich lokalizacjach.

Najgorsze co komunizm zrobił w Polsce to zakorzenił kompleksy o naszym kraju.

#pracait
  • 13
Ja po tygodniu zacząłem działać jak reszta normalnych ludzi, czyli mówiłem/pokazywałem co ciekawego robię w Polsce to ludzie z zachodu zaczęli zagadywać mnie o nasz kraj i komplementować. Sprawdziłem też historię slacka to tylko ci dwaj fajnopolacy nigdy nic nie wstawili co się dzieje w Polsce a reszta luźno gada o swoich lokalizacjach.


@Kupamilosci: a myślisz że czemu tak jest?

Przecież ci dwaj to zapewne kuce bez dziewczyn i znajomych, którzy
Przecież ci dwaj to zapewne kuce bez dziewczyn i znajomych, którzy w weekendy robią jakieś Advent of Code zamiast wyjść do ludzi xD


@nad__czlowiek: i tu się zdziwisz, bo to Sojaki. Miałem ich w propozycjach na LinkedIn to na profilu typowo obramówka platformy i polubione posty jak to źle kobiety mają w polsce xD
robię co w mojej mocy, już padł pomysł na integrację w Polsce i to nie ode mnie.


@Kupamilosci: gadaj bądź jakoś aktywny itd. Potem gdy jest kryzys i szefowie musza wywalić kogoś z pracy to tamci lecą w 1 kolejności. ( kilka razy sprawdzone ... ) Zawsze masz lepszą karte przetargową aby mieć lepsza podwyżkę też sprawdzone :)
czyli tamta dwojka chce #!$%@? swoje i miec zycie poza kompem a ty lizesz dupe jakiemus smithowi ktory nawet nie wie co to jest polska i ma cie za ciekawostke typu karzel w cyrku, a ty jeszcze jestes z tego zadowolony?


@peoplearestrange: o chyba Sojak z teamu się znalazł. Ta dwójka to myszy które siedzą pod miotłą, ja nikomu nic nie liżę tylko gadam z ludźmi jak normalny człowiek i mam
@Kupamilosci można lubić, można gadać, tak samo jak można nie lubić i po prostu robić swoje. Różnica jest taka, że to Ty masz nudne życie, bo musisz iść na stronę z śmiesznymi obrazkami podbić sobie ego, jaki to Ty jesteś popularny i "normalny", nie to co przegrywa z roboty xD