Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja z pociągu kilka tygodni temu. Jechalem z Krakowa do Rzeszowa. W pociągu roi się od ukraińców, ogolnie ludu pełno. Przepychają się jakby pociąg należał do nich, nie liczą się z nikim i z niczym. Darcie japy, bluzgi i inne w zasadzie nie robią na nikim wrażenia. Rozwaliła mnie sytuacja z konduktorem który sprawdzał bilety. Podchodzi do jakieś ukrainki która jechałą z 3 dziewczynami (z córkami chyba).
Konduktór mówi do tej kobiety: (pisze jak słyszałem wymowe, nie znam ich języka za dobrze, ale czaje co mówią)
- Dla czego kupiła pani 1 bilet normalny i 3 ulgowe(darmowe ?), skoro Pani córki mają ponad 18 lat, przecież widać że to nie dzieci.
- Aaa szto pan gawarit, oo ja nie znaju, tolka takie były ja nie umieju, nie paniemaju po polski.
Konduktor kilka razy jej tłumaczy ale wkońcu, odpuszcza temat bo ludzi od za***ia i co chwile młyn i mówi:
- No dobra ale to jest ostatni raz, następnym razem będzie Pani płacić.
- ok ja przepraszaju itp.

Konduktor idzie dalej a ja słysze jak ta baba mówi:
- hahaha eto durak, on gawarit że płatit nada, on durak dumał że ja nie paniemaju. Ja nie budiet płatit durak itp itd. i beke ciśną z chłopa bezczelnie.

Czy to jest najbardziej bezczelny i rozczeniowy naród jaki istnieje czy to tylko moje uprzedzenia ?. Macie takie doświadzcenia z nimi ?

#ukraina
  • 78
kilka tygodni temu? dobrze, że teraz ci się przypomniało


@pekas: Mhm... czyli mówisz, że na przyszłość trzeba pisać odrazu i wtedy będzie wiarygodne. Że też nie wpadłem, żeby odrazu tak zrobić, szkoda że nie można już edytować, zmieniłbym, że było to np 1h temu wtedy wszyscy by uwierzyli, jakie to proste xD.
Pomyśleć, że miałem wykopków za normalnych ludzi...
@Stefan_ciastko: wcale się nie dziwie, że tak mogło być, bo też miałem kiedyś sytuację z ukrami, gdzie babka chciała usiąść na nie swoich miejscach tylko dlatego bo z dziećmi była i myślała, ze jak jest ukrainką to każdy będzie się jej kłaniał i wpuszczał ją i jej kaszaloty xD
@Stefan_ciastko:

chłopskie, prymitywne cwaniactwo


@schweizer: Taka prawda. Ukraińców których znam dokładnie się tak zachowują.

Ukrainka, absolwentka architektury, byłem z nią na dwóch spacerach i prosto w ryj się mnie spytała ile mam zamiar zarabiać za 5 lat, kazała mi podać KWOTĘ, bo na Ukrainie "rozmawia się w liczbach" jak to ujęła.

Ukrainiec, trener pływania, uczył mnie pływać. Oczywiście przycinał na karnetach trenerskich, bo "jemu się nie opłaca" i wchodził ze
@Voltrex: a to co mówisz to klasyka gatunku :). Ja nie mówie, że maja nas po butach całować bo na tym mi nie zależy, ale szacunku do nas nie mają za grosz. Tak to by chociaż człowiek mia jakiekolwiek poczucie sensu pomagania im.
Nie tłumacz mi bo nie urodzilem sie wczoraj, robie za granicą i widze co Polacy (nie tylko) tu wyczyniają to sie cytując klasyka "najstarszym fizjonomom nie śniło", możnaby książki pisać


@Stefan_ciastko: a to widzisz, wydawało mi się że #!$%@? wiesz jak pisałeś o "najbardziej bezczelny i rozczeniowy naród"
a ty jednak masz wiedzę, tylko rżniesz głupa... ooookej
@stepienz13posterunku: no to powiem grubo kolego, ja nie mam z nimi aż tak bezpośrednio do czynienia tylko bardziej postronnie, ale z tego co widać to nie p...ą sie z nami w tańcu. Nie wiem za kogo oni się w ogóle uważają.
Raz jeden w życiu byłem we na UA we Lwowie, dałem się namówić i nigdy więcej nie chce tego widzieć. Niby ładny rynek ale nic poza tym, pare ulic dalej
@Stefan_ciastko może i to bait, może i to hejt na Ukraińców, ale jako konduktor takie akcje na porządku dziennym jeżeli jedziesz w stronę Wrocławia. Jeżeli ktoś myśli że sytuacja zmyślona zapraszam na pociągi przemysl - wroclaw, jakikolwiek. Konduktora rozumiem, bo czasem szkoda się z nimi użerać, ale wystarczy być stanowczym bez jakiekolwiek empatii i portfel się otwiera. Nieponipamuj? Out następna stacja. Słowo policja rozumieją zawsze.
@Stefan_ciastko wiadomo nie można wrzucać ich wszystkich do tego samego worka, bo Ci którzy tutaj pracują od lat to normalni ludzie i rzadko są z nimi problemy, ba, często zachowują się lepiej niż inne nacje, aczkolwiek Ci przyjezdni w skutek wojny są bardzo roszczeniowi i często nieuczciwi, z łaską pokażą Ci bilet czy kupią, albo specjalnie chowają złotówki żeby tylko ta ich śmieszną walutę pokazać, no ale to takie dość normalne bo
@Stefan_ciastko: jeżdżę na tej trasie kilka razy w miesiącu i ani razu takiej sytuacji nie widziałem XD. Pociągi sa sygiaste, ludzie robią gnój, wchodzą pijani, drą mordę, tylko wcale nie potrzeba do tego Ukraińców bo za każdym razem kiedy wywalała kogoś ochrona (czyli calkiem często bo zdarza mi się jeździć wieczorami) to zawsze Polak patriota.
@jamajskikanion: ja akurat jade tym pociągiem tylko czasami miedzy RZE-Balice i w sumie tyle i tylko jako ostatnia opcja, bo kiedy bym nie jechał to bangladesz. Ale co jade to jakaś akcja w ich wykonaniu, jak nie jakaś lewizna na biletach, to darcie japy, te ich bluzgi, jakieś sasza piwo dawaj mienia itp. Do tego rozpychanie sie jakby byli jakimis panami to norma. Ogólnie chodzi mi o ich brak poszanowania nas,
@Stefan_ciastko: moze kwestia godziny, ja zazwyczaj jeżdżę po 20, szczególnie w weekendy i faktycznie wtedy jest mortal kombat na pokładzie, a ale raczej w wykonaniu naszych. Może w innych godzinach jest inaczej. Tak czy owak dzięki boże za prywatne samochody bo to co sie dzieje w komunikacji to ludzkie pojęcie przechodzi.
@BayzedMan: Wiesz, jestem raczej użyszkodnikiem spod tagu #famemma ale nie wsadzałbym gościa w kwalifikację opłacanego trolla zza buga, ponieważ sam miałem identyczną sytuację. Jota w jotę. Ukrainka z, 1 córą ewidentnie po 18, kanar, palenie jana, że ni panimaju, a po wyjściu śmiała się do kogoś z kim gadała przez telefon jaka sytuacja miała miejsce. A, że znam język rosyjski wyuczony z pracy (we wschodnich Niemczech jest od ch00ja rusków), to
@diwad-abodzo: noo to co opisaleś to moja akcja w pigułce, a takie numery są na porządku dziennym i schemat zawsze ten sam - ni znaju ni panimaju, ja obiecajut ja sie poprawiut.
Hehe lepiej nie mów, że znasz rosyjski choćby pobieżnie, bo zaraz Cię banda oszołomów pokroju tego błazenmena nazwie ruskim trolem za 2 ruble.
A tam odrazu że 60, nie przesadzajmy :)