Wpis z mikrobloga

Dosłownie każda moja firma dotychczas

spotkania 'all hands', każdy raport przez 11 miesięcy w roku :

Firma prężnie się rozwija, zdobyliśmy 30 nowych klientów, zarobiliśmy trylion dolarów na 50 nowych umowach, jesteśmy liderem na rynku.

Gdy pojawia się temat premii czy podwyżek w grudniu :

To byl dla nas ciężki i wymagający rok, dużo się działo, musieliśmy się dostosować do zmian, zainwestować, skupiamy się na rozwoju i mamy na uwadze wasze wymagania ale sprawa nie jest taka prosta.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #praca #pracawit #programista15k
  • 14
@DarkZizi: Same here. Poprzedni kołchoz gdzie pracowałem w biurze to kilkanaście milionów zysku netto za poprzedni rok a mi minimalną płacili. I na spotkaniu z zarządem (na którym nie byłem tylko znam z opowieści) było mówione w skrócie - nie ma pieniędzy na podwyżki, ale za to będziemy zmieniać nawierzchnię na hali C bo audyt wykrył, że nie było remontu nigdy). Yebłem na cycki jak to usłyszałem od współpracownika. Traktowanie pracowników
@ATAT-2 u mnie ostatnio było super info, zamiast zagranicznej imprezy integracyjnej to kupiliśmy mała firmę i jesteśmy mega mocnymi zawodnikami na rynku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BlackpillRAW: podczas, gdy wśród pracowników traktowanie ich jak śmieci wywołuje oburzenie, dla januszy traktowanie pracowników jak śmieci jest oczywistością do tego stopnia, że nie myśli się o tym, tak jak nie myśli się o oddychaniu - to się po prostu robi, to jest wpisane w dna prowadzenia januszeksu.
sprawa nie jest taka prosta.


@ATAT-2: Otóż sprawa jest prosta. To rynek decyduje o stawkach a nie wyniki. A rynek mamy taki że połowa to Janusze żyjący z różnic pomiędzy kosztem w PL i cenie produktu w EU, a druga połowa to zagraniczne korpo które po prostu jest tu dla niskich kosztów. Nie mamy produktów, nie mamy marek. Ktoś kiedyś uznał że tak musi być. Jeszcze chwila i będziemy tańsi od
@ATAT-2: rekordowy rok dla mojego oddziału, sama moja grupa ogarnęła zyski na poziomie zeszłorocznych zysków oddziału (trzech grup). I co? I jajco. Dobrze wiem że #!$%@? a nie podwyżki będą, premie jak zawsze.

To całe skapywanie nie działa. Teraz jeszcze na dodatek firma idzie w zielona energię, oszczędne technologie bo niemiaszki mają #!$%@? na ten temat. Wiec przepieprzaja szmal na głupoty by się chwalić ze są tacy eko.
@ATAT-2: podwyżki się daje po to, żeby zmniejszyć rotację i oszczędzić na rekrutacji, szkoleniach i wdrażaniu. Jak współczynnik rotacji trzyma się w założonych widełkach to jaki jest powód do zwiększania pensji? A na poziomach wyższych niż absolutny robak premia jest określana przez regulamin i uwzględnia osobiste kluczowe wskaźniki efektywności (xD) i wynik działu, spółki, grupy kapitałowej.