Wpis z mikrobloga

W Europie Zachodniej i USA na chroniczne zmęczenie przepisują metylofenidat (realnie trochę pomaga) i nie ma z tym problemu. U nas jedyne rady jakie usłyszałem to magnez, B12 nawet nic przeciwzapalnego. Wszystko wrzuca się w naszym kraju do worka depresja, a przecież zaczyna się odchodzić od stwierdzeń wywołane czynnkiem psychicznym. Tak było z zaburzeniami erekcji w latach 80-tych, a dziś wiadomo, że jednak te problemy mają przede wszystkim podłoże organiczne i pewnie tak jest z większością schorzeń.
#przegryw #blackpill #lekarz #medycyna #leki #suplementy #zmeczenie #neurologia #neurolog #przegrywpo30tce #depresja
  • 30
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
P @komuch92 Nie ma szans. To lek na wewnętrzną receptę i jest on traktowany jak narkotyk. Używany jest do leczenia ADHD. To stymulant, ale wbrew gadanym glupotom nie jest amfetaminą.
  • Odpowiedz
@gnomol

To zrób sobie kompleksowe badania krwi, a później jak wyjdzie coś niezgodnego z normami to badaj szczegółowo i będziesz miał jakąkolwiek odpowiedź. Mamy takie czasy, gdzie zwykły szary człowiek może naprawdę bardzo wiele się dowiedzieć o swoim organizmie, więc to wykorzystaj. Inaczej to wróżenie z fusów co może być nie tak. Ja np badałem nie raz magnez i B12 i wychodziło mi za każdym razem w górnych normach, bo dbam żeby
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Slavcel Praktycznie wszystko w normie. Witamina D minimalnie poniżej, ale suplementuję i guzik. Najbardziej pasuje chroniczne zmęczenie. Tym bardziej, że takie nadmierne zmęczenie odczuwam od lat. W zasadzie od dziecka miałem większe zapotrzebowanie na sen, ale od czasów liceum już żadna długość snu mnie nie regeneruje. Covid jeszcze pogorszył sprawę, niestety także z pamięcią.
  • Odpowiedz
@gnomol

Z witaminą D to jest tak, że trzeba tego brać naprawdę dużą ilość jednostek często jak masz niedobór żeby podbić do dobrych wyników.
  • Odpowiedz