Wpis z mikrobloga

  • 2
@Alert997: Z takim podejściem że inne miasta robią inwestycje za setki milionów a Fijolek od 2 lat tłumaczy plebsowi że rząd zabrał pieniądze i nic nie może zrobić. Nawet Zielona Góra ma wyższą średnią pensję od Rzeszowa a kilka lat temu była niższa o ponad 1k. Rozwój bierze się z inwestycji i przyciągania inwestorów. A druga sprawa - powiedz mi jaki specjalista zechce zamieszkać w mieście w którym nie ma nawet
@DrCieplak:
"a Fijolek od 2 lat tłumaczy plebsowi że rząd zabrał pieniądze i nic nie może zrobić" bo to akurat prawda, w 2019 "polski lad" zabrał samorządom ~5 procent przychodu z PIT.
Tutaj masz info odnośnie Chemłma, czyli województwo Czarnka: "Przewidujemy, że w roku 2023 roku stracimy z dochodów PIT około 30 mld zł. Koszty rosną, a dochody samorządów się zatrzymały." (https://oko.press/samorzadowcy-30-mld-polski-lad-biezace-wydatki)

"inne miasta robią inwestycje za setki milionów" -
  • 2
@Alert997: Wiem że mieszkając w Rzeszowie trudno to zauważyć ale polecam pojechać np do Torunia i zobaczyć że to już inny świat. A jeszcze 10 lat temu tak nie było. Ferenc podobnie jak Fijolek nic nie robił, największą jego inwestycją był dworzec lokalny. Miasto nie miało na co wydawać pieniędzy z podatków więc kupowało autobusy (i robi to nadal mimo że MPK ma najmłodsza flotę w kraju). Bo łatwiej kupić autobus
@DrCieplak: "Bo łatwiej kupić autobus niz zbudować drogę albo basen." W Rzeszowie mamy 5 pływalni, chcialbys wiecej ?
Czy okragla kladka w centrum nie byla potrzebna? Czy trakotwac ja wg ciebie jak upgrade czy nowa inwestycje? A czy zamiast remontu stadionu albo basenu na Matuszczaka (bez wsparcia unii euorpejskiej) wolalbys aby powstalo cos nowego a tamte rzeczy upadly do reszty ?

Ogolnie nie chce dywagowac na temat tego czy Ferenc albo
  • 4
@Alert997: Nie, ja uważam że trzeba jak najszybciej znaleźć kandydata który będzie umiał zarządzać miastem i nadrobi stracone lata. Nie można pozwolić Fijolkowi zmarnować kolejnych kilku lat, bo zostaniemy w tyle i będziemy nie na 13 ale na ostatnim miejscu. Kładka to jest inwestycja na miarę miasta powiatowego. Mamy baseny tylko nie można się nawet na nie dostać bo ciągle są zarezerwowane, poza tym to są baseny sportowe a w całym
@DrCieplak jak znajdziesz takiego kandydata?
Wiesz ile Fijołek zarabia?
Za taką kasę chcesz zobaczyć sprawnego managera do zarządzania miastem?
Śmiech na sali.
To nawet nie jest tygodniówka dla osoby, która ogarnia nowoczesne zarządzanie.