Wpis z mikrobloga

ale boję się fringingu przy tekście


@pearl_jamik: ja to samo mam stary, mega się boję fringingu niestety, żyję w ciągłym lęku od kiedy się o tym dowiedziałem, nawet ostatnio hospitalizowany byłem na oddziale zamkniętym bo już nie dawałem rady sobie po prostu
z fartem
@pearl_jamik: ja nie rozumiem o co chodzi ludziom z tym tekstem. Mam c1 jedyny problem to kilka martwych pikseli w rogu (widać je dopiero jak wsadzę gębę w tv) a mam go praktycznie od premiery modelu. Używany codziennie po średnio 7h na średniej jasności bo żyję w piwnicy i tyle mi spokojnie starcza.
@pearl_jamik Ja właśnie wczoraj sobie taki zamówiłem. Z tego co czytałem to połowa zwracała bo nie może na ten tekst patrzeć a druga nawet nie widzi różnicy. Sam jestem tego ciekaw a wymieniam IPS'a za 300zł od Acera 21 całą 75hz więc myślę, że róznica będzie dość spora.
@pearl_jamik: Powiem tak, ekran bajka, mega ostry obraz, ładne kolory i odświeżanie też czuć ale najlepsze co to HDR, muszę przyznać, że faktycznie zmienia to całkowicie odbiór gier, nie wszystkich ale jeśli jest dobrze zaimplementowane jak np, w Hogwart legacy to robi robotę. Do tego jest bardzo jasny w porównaniu do mojego starego monitora, aż klawiaturę oświetla. Co do czcionki w większości przypadków w ogóle tego problemu nie widzę, jedynie gdzie
MrPrado30 - @pearl_jamik: Powiem tak, ekran bajka, mega ostry obraz, ładne kolory i o...

źródło: 20231214_211503

Pobierz
@pearl_jamik: Nie, z jednego powodu, taki TV jest po prostu za duży, chciałem zwykły, w normalnym rozmiarze i tradycyjnych proporcjach monitor. Tak samo nie chciałem monitora ultra wide 21:9 czy 32:9. Tak duży ekran jest dobry do oglądania i grania ale z dalszej odległości niż taka jaką oferuje tradycyjne biurko, dodatkowo z bliskiej odległości trzeba by bardzo kręcić głową by ogarnąć całą powierzchnię.